08 / 08 / 2022

Ağaoğlu My Office'te 457 bin TL'ye!

Ağaoğlu My Office'te 457 bin TL'ye!

Ağaoğlu tarafından tasarlanan ve yapılan "My Office" Emlak Konut tarafından ihale usulüyle satılacakAtaşehir'de hızla artan ofis ihtiyacı nedeniyle, talebi karşılamak üzere Ağaoğlu tarafından tasarlanan ve yapılan "My Office" Emlak Konut tarafından 20 Nisan 2010 Salı günü saat 15:00'te Ataşehir'deki merkezinde ihale usulüyle satılacak.

Ağaoğlu, İstanbul'un yeni iş ve finans merkezi olma yolunda hızla ilerleyen Ataşehir'deki en büyük ofis kompleksi olan "My Office"i tanıttı. Emlak Konut tarafından ihale usulüyle 20 Nisan 2010 Salı günü satışa sunulacak My Office'te ofisler, mağazalar, restoran, cafe ve fast-food alanları, pastane ve eczaneye uygun bağımsız 63 bölümden oluşan 24 bin 754 metrekarelik alan bulunuyor. Tasarım ve inşaası Ağaoğlu tarafından tamamlanan My Office, daha önce yine Ağaoğlu tarafından geliştirilen ve kısa sürede satılan My Prestige projesinden daha büyük bir kompleks olma özelliğine sahip. My Office ihalesine katılmak isteyen yatırımcı ve girişimciler ihaleye başvuru dosyalarını ihale gününe kadar Ağaoğlu'nun Ataşehir'deki Satış Ofisi'nden temin edebilecekler.

Bölgede en yüksek kira getirisine sahip olması beklenen ve 457 bin TL ile 21 milyon 462 bin TL arasında değişen muhammen bedellere sahip olan My Office'in toplam muhammen bedeli 158 milyon 725 bin TL olacak. 30 Eylül 2010 tarihinde teslimi gerçekleştirilecek My Office'te, büyüklükleri 76 ile 2.779 metrekare arasında değişen ofisler, 706 ile 3.468 metrekare arasında değişen mağazalar ve 58 ile 506 metrekare arasında değişen restoran, cafe, fast-food ve pastane alanları bulunuyor. Projede, bölgedeki talep dikkate alınarak yer verilen ve büyüklüğü 150 metrekare olan eczaneye uygun alan da bulunuyor.

My Office'in ön plana çıkan özellikleri arasında, metro (Anadoluray) başta olmak üzere, TEM otoyolu, E-5 karayolu gibi yollara yakınlığıyla ulaşım açısından çok avantajlı bir konumda yer alması dikkat çekiyor. My Office'in dünyadaki benzerlerinden daha üstün olarak, toplam 650 araç kapasiteli otoparkının yanı sıra randevu sistemiyle kullanılabilen tam donanımlı toplantı odaları da bulunuyor. My Office, yürüme mesafesindeki My Club'a yakınlığıyla da öne çıkıyor. 

Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum ise "Ataşehir'de Ağaoğlu'nun tasarımı ve inşası ile gerçekleştirdiğimiz ve 20 Nisan tarihinde ihale usulü satışa sunacağımız "My Office" projesi bölgenin ihtiyaçları düşünülerek hayata geçirmeye karar verdiğimiz bir projedir" dedi. Ataşehir'de ofise yüksek talep olduğunu vurgulayan Kurum, insanların vasıfsız binalarda ofis yapmaya çalıştıklarını ve bunun sağlıksız sonuçlar yarattığına dikkat çekti ve My Office ile bu sorunun giderilmeye çalışılacağını vurguladı.

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu toplantıda yaptığı konuşmada, My World projesinin Emlak Konut ile hasılat paylaşımıyla yaptıkları Avrupa'nın en büyük konut projelerinden biri olduğunu ve My Office projesiyle bu projenin tamamlandığını ifade etti. Nitelikli ofis konseptini başlattıklarını belirten Ali Ağaoğlu, aynı bölgede daha önce satışa sundukları My Prestige ofis projesinin yüzde 95'inin on günde satıldığını, bölgede nitelikli ofis ihtiyacının çok yüksek olması nedeniyle bu projenin ihalesine de yüksek ilgi beklediklerini ifade etti.

Ali Ağaoğlu, Emlak Konut ile hasılat paylaşımı esasına göre yapılan My World projesinde taahhüt edilen hasılatı yüzde 100 artırdıklarını sözlerine ekledi. Konuya açıklık getiren Genel Müdür Hasan Rahvalı, ihale yapıldığında 810 milyon TL hasılat öngörüldüğü halde, My World satışlarından toplamda 1 milyar 500 milyon TL'nin üzerinde hasılat elde edildiğini belirtti.

www.agaoglu.com.tr