03 / 10 / 2022

Ağaoğlu My Towerland'de 369 bin TL'ye 2+1!

Ağaoğlu My Towerland'de 369 bin TL'ye 2+1!

Ağaoğlu, İstanbul Finans Merkezi'nin en değerli arazisindeki projesi My Towerland'i satışa sunduMy Towerland'de metrekare ve fiyatlar şu şekilde:

77- 133 metrekare 1+1      353.000 TL
98- 286 metrekare 2+1      369.000 TL
139- 335 metrekare 3+1    468.000 TL
216- 342 metrekare 4+1    777 .000 TL

İstanbul'un yeni finans merkezi olarak planlanan Ataşehir'de, 285 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilen ilk etabı tamamlanma aşamasına gelen 420 konutluk Sky Towers'ın ardından, 2012 sonunda teslim edilecek ve toplam 2 bin 535 konuttan oluşan My Towerland, geniş bir alıcı kitlesine hitap ediyor.

Ağaoğlu, My Towerland projesinin mimari tasarımını hazırlamadan önce 50 bin kişiyi kapsayan bir anket gerçekleştirerek hedef kitlesinin taleplerini dikkate aldı. Tasarımı, mimarlık dünyasının tanınmış isimlerinden Yüksek Mimar Tuncay Çavdar tarafından gerçekleştirilen My Towerland, ferah yaşam alanları, verimli alan kullanımları, deniz manzaralı kat bahçeleri gibi özelliklerinin yanı sıra Türkiye'de bir ilk olan gökyüzü villaları gibi yenilikleri de içeriyor.

My Towerland'de üniteler daire sahiplerinin farklı ihtiyaçları gözetilerek 56 farklı tipte planlandı. İlk kez My Towerland projesinde uygulanan kat bahçeleri daire sahiplerine gökyüzünde bahçe keyfi sunarken; Gökyüzü Villaları ise 49 ve 50. katlarda yer alan dubleks villalardan oluşacak. 

Ana arterlere olan ulaşım kolaylığı ile ön plana çıkan My Towerland sosyal olanaklarıyla ailelerin ve bireylerinin ihtiyaçlarına hitap eden bir yaşam merkezi özelliği taşıyor. Projede fitness salonu, sauna, buhar odaları, çocuk oyun alanları, kapalı yüzme havuzu ve alışveriş alanları yer alıyor. 

Ağaoğlu, My Towerland'de projenin tamamında yer alacak 3 bin 500 konutun yıllık 36 milyon kilovatsaate (kWs) ulaşan enerji ihtiyacının tamamını yenilenebilir enerji ile karşılayacak. Bu rakam, Kyoto Sözleşmesi'nde Avrupa Birliği ülkeleri için 2020 yılında enerji üretiminin en az yüzde 20'sinin yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlanmasını öngören hedefin de üzerinde yer alıyor. Bu şekilde daire sahiplerinin enerji kullanım maliyeti yüzde 20 ucuzlamış olacak.

Ağaoğlu Enerji Grubu tarafından gerçekleştirilen toplam 460 milyon TL tutarındaki temiz enerji yatırımlarının sonucunda yılda 38 bin konuta yetecek temiz enerji kapasitesi yaratılacak ve My Towerland projesinden başlamak üzere bundan sonra tüm Ağaoğlu projelerinde yüzde 100 temiz enerji kullanımına geçilerek çevrenin korunması anlamında ülkemiz adına çok büyük bir adım atılmış olacak. 

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Ataşehir bölgesinin hızla değer kazanmakta olduğunu belirtirken artık hayata geçmekte olan İstanbul Finans Merkezi projesine paralel olarak bölgenin halen çok büyük bir kazanç fırsatı sunmakta olduğunu ve buradaki gelişme için Londra ve Moskova gibi merkezlerdeki fiyat gelişmelerinin örnek alınabileceğini belirtti. Ağaoğlu, Ataşehir'de kalan son büyük arazi üzerinde geliştirilen bu büyüklükteki bir projenin çok ciddi yaşam ve yatırım avantajları olacağını vurguladı. 
Ayrıca Ağaoğlu Enerji Grubu'nun temiz enerji yatırımlarına paralel olarak ilk kez bu kadar büyük bir konut projesinde enerji ihtiyacının tamamının temiz enerji kaynaklarından sağlanıyor olmasının önemine değinen Ağaoğlu; “Avrupa Birliği için belirlenen 2020 yılı hedeflerini biz şimdi bu projede aştık. Bu hem dünya için hem de ülkemiz için çok önemli bir sosyal sorumluluktur. Ağaoğlu olarak bu konuda attığımız adımlar bize gurur veriyor” şeklinde konuştu

Genel Müdür Hasan Rahvalı ise My Towerland projesi geliştirilirken tamamen tüketici ihtiyaçları gözetilerek planlamasının yapıldığını bu amaçla binlerce kişi üzerinde anket çalışmaları yapıldığını vurgulayarak, projenin bir ilke imza atan tasarımı ve tüketici ihtiyaçlarını karşılayan özelliklerine artık temiz enerji kullanımıyla çevreci yaklaşımının da eklendiğini belirtti. Bunun yalnız Türkiye'de değil dünya ölçeğinde çok büyük bir adım olduğunu vurgulayan Rahvalı, bundan sonra Ağaoğlu'nun tüm projelerinde bu yöntemin uygulanmaya devam edeceğini, diğer tüm konut projelerinde de bir model olarak geliştirilmesini toplumsal fayda sağlaması adına temenni ettiğini söyledi. Rahvalı ayrıca, tüketici taleplerinin ödeme planlarına da yansıtıldığını ve kişiye özel vade ve ara ödeme seçenekleriyle satın alma sürecini çok kolaylaştırmış olduklarını belirtti.

Ağaoğlu, daha önceki projelerinde olduğu gibi My Towerland projesinde de tüketiciye ödeme kolaylıkları sağlayan kampanyalar hazırladı. Tüketicinin ödeme gücüne göre oluşturulabilen esnek ödeme modeli sayesinde, kişiye özel ödeme planları hazırlanabilecek veya uygun koşullarla banka kredisinden yararlanılabilecek. 

444 6 777

www.agaoglu.com.tr

[email protected]
Geri Dön