Akiş GYO 5 yıl vadeli kredi sözleşmesi imzaladı!

Akiş GYO 5 yıl vadeli kredi sözleşmesi imzaladı!Akiş GYO'nun 1 yılı anapara ödemesiz 5 yıl vadeli, vade sonunda yüzde 30 balon ödeme içerecek ve kalan tutar aylık eşit taksitli olacak şekilde  yenilenmesine ve ilgili şartları düzenleyecek tadil sözleşmesi imzalanmasına karar verildi.


Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) kredi sözleşmesi hakkında açıklama yaptı.

Akiş GYO'nun HSBC Bank A.Ş'den ("Banka") kullanmış olduğu 2023-2024 vadeli ve vade tarihinde balon ödemeler de içeren 88 milyon 691 bin 95 USD anapara tutarlı kredilerinin; 1 yılı anapara ödemesiz 5 yıl vadeli, vade sonunda yüzde 30 balon ödeme içerecek ve kalan tutar aylık eşit taksitli olacak şekilde  yenilenmesine ve ilgili şartları düzenleyecek tadil sözleşmesi imzalandı.

Akiş GYO'nun KAP açıklaması:
Yönetim Kurulumuzca,

Şirketimizin, HSBC Bank A.Ş'den ("Banka") kullanmış olduğu 2023-2024 vadeli ve vade tarihinde balon ödemeler de içeren 88.691.095 USD anapara tutarlı kredilerinin; Şirketimiz ve Banka'nın mutabakatı ile 1 yılı anapara ödemesiz 5 yıl vadeli, vade sonunda % 30 balon ödeme içerecek ve kalan tutar aylık eşit taksitli olacak şekilde  yenilenmesine ve ilgili şartları düzenleyecek tadil sözleşmesi imzalanmasına, 

Ayrıca HSBC Londra'dan kullanılmış kredilerin bir kısmını kapatmak üzere Banka'dan yukarıda belirtilen şartlarda 11.000.000 USD tutarında bir kredi kullanılmasına karar verilmiştir.  

Bu işlem sonrasında Şirketimizin toplam borç stoğunda bir artış olmayacak, ortalama borç vadesi ise Şirket hedefleri paralelinde nakit akışını olumlu etkileyecek şekilde uzayacaktır. 

Saygılarımızla,
Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.