Aksa'dan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne 17 MW'lik jeneratör!

Aksa'dan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne 17 MW'lik jeneratör! Aksa'dan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne 17 MW'lik jeneratör!

Aksa Jeneratör, Türkiye’nin en prestijli projeleri Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu’nun aydınlatılması için 17 MW gücünde 35 jeneratör seti kurulumu gerçekleştirdi.Aksa Jeneratör, Türkiye’nin en prestijli projeleri Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu’nun aydınlatılması için 17 MW gücünde 35 jeneratör seti kurulumu gerçekleştirdi.  Kesintisiz enerji sayesinde güvenli yolculuk yaşatmayı hedefleyen Aksa, aynı zamanda LED ışıklarla aydınlatılan köprüde renk gösterisinin kesintisiz yaşanmasını sağlayacak.


İstanbul ve Türkiye’nin en önemli ulaşım kanallarından biri olmaya hazırlanan Kuzey Marmara Otoyolu ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü enerjisini Aksa Jeneratör ile karşılayacak.  Dünyada ilklere imza atan projede Aksa, jeneratör setleri ile ulaşımda kesintisiz enerji konforunu tüm yolculara yaşatırken, eşsiz boğaz manzarasını renklendirmeyi hedefliyor. 


Türkiye ve dünya için çok önemli bir proje olan Kuzey Marmara Otoyolu ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün bir parçası olmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Aksa Jeneratör CEO’su Alper Peker, “Aksa Jeneratör olarak dünya çapında çok önemli işlere imza atıyoruz. Ülkemiz için de en iyisini sunmak başlıca sorumluluğumuz. Avrupa ile Asya’yı üçüncü kez birbirine bağlayacak, üzerinden raylı sistem geçen dünyanın ilk ve en uzun asma köprüsünün bir parçası olmak bizim için mutluluk verici.  Ülkemizi hedeflerine taşıyacak projelere verdiğimiz destek bizi, Türkiye ile birlikte aydınlık bir geleceğe taşıyacak”  dedi.

Birçok büyük projeye enerji desteği sunan Aksa Jeneratör, ulaşımda yeni bir dönem başlatacak Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu’na 35 adet jeneratör setiyle toplam 17 Megavat’lık güç sağlıyor.


İnşadan açılışa tercih Aksa Jeneratör 


Türkiye’nin en büyük kiralık jeneratör filosuna sahip olan Aksa Jeneratör, Kuzey Marmara Otoyolu ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün inşasından ve açılışına 400’den 1200 kVA’ya kadar enerji verebilen kiralık jeneratörleriyle hizmet verdi.


Dönemsel ve sürekli olarak kullanıcılarının enerji ihtiyacını karşılayan Aksa Jeneratör, Kuzey Marmara Otoyolu ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün inşasında ve açılış aşamasında kiralık jeneratör setleri ile toplam 25 MW gücünde enerji sağladı.  Projelerin 26 Ağustos Cuma günü gerçekleşen coşkulu açılışına ise 16 adet kiralık jeneratör ile katkı sağlayan Aksa Jeneratör, toplam 75 adet kiralık jeneratör ile projeye enerji desteği vermeye devam ediyor. 
Haber Anadolu Ajansı'nda şu şekilde yer aldı...Aksa Jeneratör, İstanbul Boğazı'na inşa edilen "dünyanın en geniş köprüsü" Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu'nun aydınlatılması için 17 megavat gücünde 35 jeneratör seti kurulumu gerçekleştirdi.


Şirketten yapılan açıklamaya göre, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu, enerjisini Aksa Jeneratör ile karşılayacak. Aksa, projede jeneratör setleri ile ulaşımda kesintisiz enerji sağlarken, LED ışıklarla aydınlatılan köprüyü ve boğaz manzarasını renklendirecek.


Aksa Jeneratör, Kuzey Marmara Otoyolu ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün inşasından ve açılışına 400’den 1200 kVA’ya kadar enerji verebilen kiralık jeneratörleriyle hizmet verdi. Şirket, inşa ve açılış aşamasında kiralık jeneratör setleri ile toplam 25 megavat gücünde enerji sağladı.


Projelerin 26 Ağustos Cuma günü gerçekleşen açılışına ise 16 adet kiralık jeneratör ile katkı sağlayan şirket, toplam 75 adet kiralık jeneratör ile projeye enerji desteği vermeye devam ediyor.


Açıklamada görüşlerine yer verilen Aksa Jeneratör Üst Yöneticisi (CEO) Alper Peker, Türkiye ve dünya için çok önemli bir proje olan Kuzey Marmara Otoyolu ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün bir parçası olmaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek, şunları kaydetti: 


"Aksa Jeneratör olarak, dünya çapında çok önemli işlere imza atıyoruz. Ülkemiz için de en iyisini sunmak başlıca sorumluluğumuz. Avrupa ile Asya'yı üçüncü kez birbirine bağlayacak, üzerinden raylı sistem geçen dünyanın ilk ve en uzun asma köprüsünün bir parçası olmak bizim için mutluluk verici. Ülkemizi hedeflerine taşıyacak projelere verdiğimiz destek, bizi Türkiye ile birlikte aydınlık bir geleceğe taşıyacak." 
AAHaber Posta Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı ;


İstanbul ve Türkiye'nin en önemli ulaşım kanallarından biri olmaya hazırlanan Kuzey Marmara Otoyolu ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü enerjisini Aksa Jeneratör ile karşılayacak. Bu aydınlatmalar için 17 MW gücünde 35 jeneratör seti kurulumu gerçekleştiren şirket boğaz manzarasını renklendirmeyi hedefliyor. Aksa Jeneratör CEO'su Alper Peker, "Türkiye ile birlikte aydınlık bir geleceğe taşınıyoruz" dedi.Posta