14 / 08 / 2022

Alaca içme suyu arıtma tesisi inşaatı devam ediyor!

Alaca içme suyu arıtma tesisi inşaatı devam ediyor!

Çorum'un Alaca Belediye Başkanı Muhammet Esat Eyvaz, yapımı devam eden içme suyu arıtma tesisinde incelemelerde bulundu. Başkan Eyvaz, incelemeler sırasında şantiye şefi İbrahim Keser'den çalışmalar hakkında bilgi aldı...
Çorum'un Alaca Belediye Başkanı Muhammet Esat Eyvaz, yapımı devam eden içme suyu arıtma tesisinde incelemelerde bulundu.


Arıtma tesisini gezen Başkan Eyvaz, incelemeler sırasında şantiye şefi İbrahim Keser'den çalışmalar hakkında bilgi aldı.


Göreve geldikleri günden itibaren geride kalan 5 yıllık süreçte yapılan hizmetlerde hep insan odaklı çalıştıklarını dile getiren Eyvaz, "İlçemizi daha ileriye nasıl götürebiliriz bunu düşündük. 2009 yerel seçimlerinde ilçe halkımıza birçok proje hakkında söz verdik. Şükürler olsun ki verdiğimiz sözleri yerine getirdik. 5 yıl içerisinde dev projeleri hem hükümetimizle birlikte hem de belediye imkanlarıyla ilçemize kazandırdık" dedi.


Gerek alt yapı, gerek üst yapı alanında ilçeye önemli kazanımlar sağladıklarını ve bambaşka bir kimlik kazandırmış olmanın gururunu yaşadıklarını ifade eden Eyvaz, hizmetle dolu geçen her günde adalet ve şeffaflığın her zaman kendilerine rehber olduğunu ifade etti.


İçme suyu arıtma tesisinin Alaca için önemli bir proje olduğunu hatırlatan Muhammet Eyvaz, 2013 yılı içerisinde yapımına başlanan içme suyu arıtma tesisi çalışmalarının aralıksız devam ettiğini kaydetti.


Tesisin ilçenin 100 yıllık içme suyu sıkıntısını ortadan kaldıracağını anlatan Eyvaz, "İlçe halkımız tesisimiz tamamlandıktan sonra musluklarından arıtılmış tertemiz su kullanacak. Bu bizim için önemli bir gelişme. Birçok projeyi tamamladığımız gibi bu projeyi de alnımızın akıyla tamamlayacağız" ifadelerini kullandı. Doğu Rehberi