Alanya Alaeddin Keykubat Parkı yenilendi!

Alanya Alaeddin Keykubat Parkı yenilendi! Alanya Alaeddin Keykubat Parkı yenilendi!

Alanya’nın tarihi simgesi olan Alaeddin Keykubat Anıtı ve Parkı’nda yenileme çalışmaları tamamlandı. Yeni görünümü ile göz dolduran park, şehre giren misafirleri selamlarken, eşsiz görselleri ile bölgeye bambaşka bir hava katıyor.Alanya’nın tarihi simgesi olan Alaeddin Keykubat Anıtı ve Parkı’nda yenileme çalışmaları tamamlandı. Yeni görünümü ile göz dolduran park, şehre giren misafirleri selamlarken, eşsiz görselleri ile bölgeye bambaşka bir hava katıyor.


Kızlarpınarı Mahallesi’ndeki 3 bin 341 metrekarelik alanda yenileme çalışmaları tamamlanan Alaeddin Keykubat Anıtı ve Parkı, içerisinde Alaaddin Keykubat Heykeli ve kaidesi, oturma ve dinlenme alanları, 2 adet süs havuzu, çiçeklikler, mini bitki terasları, gezinti yolları ile vatandaşlardan tam not aldı.


Yenilenen çehresi ile ziyaretçi akınına uğrayan Park, aynı zamanda gezinti ve yeşil alanları ile bir kent meydanı özelliğini yaşıyor. Türk devletlerini temsil eden bayrak direkleriyle, mizanpaj çalışmalarının yanı sıra ışık görselleriyle de ziyaretçilerinin büyük beğenisini toplayan Alaaddin Keykubat Anıtı ve Parkı, muhteşem çevre düzenlemesi, deniz manzarası ile dinlenmek ve hoş vakit geçirmek isteyen vatandaşların vazgeçilmez mekanı oldu.Alanya Belediyesi