alanya park yenileme çalışmaları

alanya park yenileme çalışmaları

Alanya’nın tarihi simgesi olan Alaeddin Keykubat Anıtı ve Parkı’nda yenileme çalışmaları tamamlandı. Yeni görünümü ile göz dolduran park, şehre giren misafirleri selamlarken, eşsiz görselleri ile bölgeye bambaşka bir hava katıyor.

Alanya'da DEMAŞ arazisine AVM yapılmasına vatandaştan da veto!

Alanya Belediyesi’nin DEMAŞ arazisine AVM ile otel yapımını öngördüğü iddia edilen projesine vatandaşlarda karşı çıktı. Yapılan bir ankette, "DEMAŞ kültürel faaliyetlerin gerçekleştirilebileceği park ve yeşil alan olarak kullanılmalı" seçeneği açık ara farkla Alanya halkının tercihi oldu...

Alara Park Otel 115.9 milyon TL'ye icradan satılıyor!

Alanya 1. İcra Dairesi Müdürlüğü, Antalya İli, Alanya İlçesi, Avsallar Mahallesi, 521 ada, 7 parselde bulunan 5 yıldızlı Alara Park Otel'i 115 milyon 869 bin 632 TL'ye icradan satışa çıkardı. 

İzmir Konak'ta 3 yılda 42 park yenilendi!

İzmir Konak'taki park yenileme çalışmaları devam ediyor. Konak Belediyesi bu kapsamda 42 parkı baştan aşağı yeniledi.

Alanya Belediyesi'nden 3 yeni park!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Alanya Belediyesi, Toslak, Kayabaşı ve Gümüşgöze mahallelerindeki parklar vatandaşların hizmetine açtı.

Tarsus Kültür Park ve Yarenlik Alanı açıldı!

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, tasarım ve yenileme çalışmaları tamamlanan, Tarsusluların hasretle beklediği ve birçok ile örnek olacak Tarsus Kültür Park ve Yarenlik Alanı'nı hizmete açtı

Kuşadası Efe Suphi Parkı yenileniyor!

Kuşadası Belediyesi park yenileme çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Belediye bu kapsamda Efe Suphi Parkı’nı yeniliyor.

Alanya Sugözü'ne yeni park!

Tüm mahallelerde ihtiyaç olan bölgelerde yeni çocuk parklarını hizmete sunan Alanya Belediyesi, Sugözü Mahallesi’ndeki parkı tamamladı

Alanya Konaklı'ya yeni park!

Mahallelerdeki çocuk parkı ve yeşil alan sayısını arttırmayı hedefleyen ve bu doğrultuda çalışmalarını sürdüren Alanya Belediyesi, Konaklı Mahallesi’nde yeni bir çocuk parkını daha hizmete açtı.

Alanya Şıhlar Mahallesi'nde park sevinci!

Alanya Belediyesi, tüm mahallelerdeki çocuk parkı sayısını arttırıyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından son olarak Şıhlar Mahallesi’nde yeni bir çocuk parkı yapılarak, mahalle halkının hizmetine sunuldu.

Alanya Kuzyaka'ya yeni park!

Alanya Belediyesi, ilçe merkezinin yanı sıra kırsal mahallelerde de yeni park alanları ve çocuk parkları inşa etmeye devam ediyor. Kuzyaka Mahallesi’ne yeni bir çocuk parkı kazandırıldı.

Alanya Mahmutlar Mahallesi'ne 3 yeni park geliyor!

Alanya Belediyesi, kent ve kırsalda yatırım çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nce ihalesi yapılan ve Mahmutlar Mahallesi’nde bulunan 103. Sokak, Aydın Sokak ve 101. Sokak’ta 3 adet parkın inşaatına başladı.

Tarsus Kültür Park ve Yarenlik Alanı yenileniyor!

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Kentsel Tasarım ve Yenileme Projeleri kapsamında, Tarsus Kültür Park ve Yarenlik Alanı yenileme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Urla'da kent yenileme çalışmaları tamamlandı!

Urla Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan park yenileme çalışmaları tamamlandı.

alanya park yenileme çalışmaları

alanya park yenileme çalışmaları alanya park yenileme çalışmaları


Alanya’nın tarihi simgesi olan Alaeddin Keykubat Anıtı ve Parkı’nda yenileme çalışmaları tamamlandı. Yeni görünümü ile göz dolduran park, şehre giren misafirleri selamlarken, eşsiz görselleri ile bölgeye bambaşka bir hava katıyor.


Kızlarpınarı Mahallesi’ndeki 3 bin 341 metrekarelik alanda yenileme çalışmaları tamamlanan Alaeddin Keykubat Anıtı ve Parkı, içerisinde Alaaddin Keykubat Heykeli ve kaidesi, oturma ve dinlenme alanları, 2 adet süs havuzu, çiçeklikler, mini bitki terasları, gezinti yolları ile vatandaşlardan tam not aldı.


Yenilenen çehresi ile ziyaretçi akınına uğrayan Park, aynı zamanda gezinti ve yeşil alanları ile bir kent meydanı özelliğini yaşıyor. Türk devletlerini temsil eden bayrak direkleriyle, mizanpaj çalışmalarının yanı sıra ışık görselleriyle de ziyaretçilerinin büyük beğenisini toplayan Alaaddin Keykubat Anıtı ve Parkı, muhteşem çevre düzenlemesi, deniz manzarası ile dinlenmek ve hoş vakit...