Ali Dumankaya: Faizdeki artış konut satışında yavaşlamaya neden olabilir!

Ali Dumankaya: Faizdeki artış konut satışında yavaşlamaya neden olabilir! Ali Dumankaya: Faizdeki artış konut satışında yavaşlamaya neden olabilir!

DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya Merkez Bankası'nın dün gece gerçekleştirdiği faizdeki değişimini değerlendirdi. Dumankaya, ' Faizdeki artış konut satışında yavaşlamaya neden olabilir ' dedi...

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Merkez Bankası’nın dün gece gerçekleştirdiği faiz artırımı kararından sonra konut kredisi faiz oranları arttı. Faizdeki artışı değerlendiren DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, konut kredi faiz oranlarının yüzde 1 seviyelerinde olduğunu belirterek, "Şu anda kış ayları nedeniyle satışların yavaş olduğu bir dönemdeyiz. Faiz artışı bu geçiş dönemine denk geldi” dedi.


BİR MİKTAR YAVAŞLAMA OLABİLİR


Faizdeki artışın bir miktar yavaşlama getirebileceğini vurgulayan Ali Dumankaya “Alım yapacak vatandaş da daha seçici olacaktır ve doğru projeleri tercih edecektir. Konut satışları 2013'te 1.1 milyon seviyesine çıkmıştı, bu yavaşlamayla 2014'te 900 bin - 1 milyon seviyesine gelebilir. Seçimlerin ardından konut satışlarının canlanacağını düşünüyorum" diye konuştu.

pus