Ali Koç, tesisler için kararını verdi!

Ali Koç, tesisler için kararını verdi!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Antalya'nın Belek ilçesinde inşa edilen tesisin kiralanmasına, Kayseri yapılan projenin ise durdurulmasına karar verdi.


 

Mali yönden sıkıntılı bir süreç yaşayan Fenerbahçe'de başkan Ali Koç'un tasarruf odaklı önlemleri belli olmaya başladı. Habertürk gazetesinden Ahmet Selim Kul'un haberine göre geçtiğimiz cumartesi günü yapılan Yüksek Divan Kurulu Toplantısı'nda eski başkan Aziz Yıldırım döneminde başlatılan 'Hedef 1 Milyon Üye' projesi ile ilgili açıklamalar yapan Koç, "1 Milyon Üye projesini ciddi anlamda irdeliyoruz, geleceği nasıl olacak bakacağız, hep beraber karar vereceğiz. Fenerbahçe'nin bugün geldiği durumdan hepimiz sorumluyuz, çünkü hesap sormadık, kurcalamadık. Fenerbahçe'de kısa vadede yeni bir tesis olmayacak, olursa da önce altyapıları daha sonra da A Takımımızı taşıyacağımız bir tesis olacak. Önceki yönetimimizin Gebze projesi vardı ancak orada da hukuki bazı sorunlar var” demişti.

KULÜBE YÜK OLMAYACAK

Ali Koç'un, bu proje bağlamında Antalya'nın Belek ilçesinde yapılan tesisin işletmesini kiraya verme kararı verdiği öğrenildi. Böylece tesisin kulübe yük olmasının da önüne geçilmiş olacak ve Fenerbahçeliler'e kısa süre içinde hizmet vermesi sağlanmış olacak. Kayseri'deki Fenerbahçe Evi projesinin ise şimdilik durdurulacağı ve arazinin durumuna önümüzdeki günlerde karar verileceği açıklandı. Diğer arazilerle ilgili ise gelecek günlerde yeni ve önemli kararların alınması bekleniyor.