Ali Öztunç'tan Datça Kargı Koyu'nun özelleştirilmesine tepki!

Ali Öztunç'tan Datça Kargı Koyu'nun özelleştirilmesine tepki!Datça'daki Kargı Koyu Cumhurbaşkanlığı kararıyla Özelleştirme İdaresi'ne devredildi. CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, koyda incelemelerde bulundu ve bölgedeki vatandaşlarla görüştü. 


Datça'daki Kargı Koyu Cumhurbaşkanlığı kararıyla Özelleştirme İdaresi'ne devredildi. CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, koyda incelemelerde bulundu ve bölgedeki vatandaşlarla görüştü. 

Cumhuriyet'te yer alan habere göre; Datça'daki Kargı Koyu'na ilişkin bir planlama hayata geçiriliyor. Ali Öztunç, Datça'daki Kargı Koyu'nun Cumhurbaşkanlığı kararıyla Özelleştirme İdaresi'ne devredilmesine ilişkin tepki gösterdi. 

Ali Öztunç

“128 MİLYAR DOLARI KAYBEDENLER, 128 DÖNÜME GÖZ DİKMİŞLER”

Öztunç, Datça Belediyesi’nin Kargı Koyu ile ilgili bir planı olduğuna dikkat çekerek, şunları kaydetti:

“Koyu koruyan bir plan yapmış. Aylardır Ankara’da bekletiyorlar. Sonra Cumhurbaşkanlığı devreye giriyor ve Cumhurbaşkanlığı plan değişikliğiyle Özelleştirme İdaresi’dir, şudur budur, perşembenin gelişi çarşambadan bellidir, belli ki burayı talan edecekler, yiyecekler. Şu güzelim alana belli ki turistik alan diye otel koyacaklar, birilerine peşkeş çekecekler. İlginç tarafı şu; 128 dönüm, aynı anda 128 milyar dolar da kayıp. 128 milyar doları kaybedenler, 128 dönüme göz dikmişler, burayı da buharlaştırmak istiyorlar, izin vermeyeceğiz.”

Ali Öztunç'dan Datça Kargı Koyu açıklaması!

Datça Kargı Koyu'nda yapılaşma tepkisi!