Anka Yapı, Evim Kadıköy'ün temelini 20 Şubat'a kadar atacak!

Anka Yapı, Evim Kadıköy'ün temelini 20 Şubat'a kadar atacak! Anka Yapı, Evim Kadıköy'ün temelini 20 Şubat'a kadar atacak!

Anka Yapı; 2 bin 500 konuttan meydana gelecek olan Evim Kadıköy projesine, Fikirtepe düğümünün çözümüyle temel atmaya hazırlanıyor. Temel atma töreninin en geç 20 Şubat'a kadar gerçekleştirileceği belirtildi...Anka Yapı'dan yapılan açıklama:


Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris GÜLLÜCE ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir TOPBAŞ’ın 25.01.2014 Cumartesi günü yapmış oldukları basın açıklaması ile Kadıköy Fikirtepe’de ilk kazmanın 15 güne kadar vurulacağı haberini ve müjdesini vermişlerdir. Buna bağlı olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan onaylı yeni planlar, 30.01.2014 tarihinde İstanbul Büyukşehir Belediyesi’ne intikal ettiği anda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile görüşmelere başlayan ANKA Evim Kadıköy projesinin mimari grubu ve yetkilileri,  İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden almış oldukları bilgiler ışığında, Fikirtepe’nin ilk yapı ruhsatı için revize edilmiş son projelerini 4 Şubat 2014 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar Müdürlüğü’ne vereceklerini, en geç 1 hafta içerisinde onay alıp çıkacaklarını umduklarını, buna bağlı olarak da hafriyatı tamamlanmış tek tapuya dönüşmüş arsada temel hazırlıklarına başlayacaklarını bildirmişlerdir. 10-14 Şubat tarihleri arasında ruhsatı alabileceklerini belirterek 15-20 Şubat arasında da temel atmaya hazır olmak için bugünden itibaren; hafriyat tesviye işleri, temel için gerekli gro beton çalışmaları, temel kalıbı ve demiri için gerekli çalışmalara başlamış bulunmaktadırlar. 


Tüm bu bilgiler ışığında Fikirtepe’nin ilk temelini 15-20 Şubat tarihleri arasında atabileceklerini belirtmişlerdir.