Ankara Ata Sanayi'deki 42 metruk yapıya yıkım kararı!

Ankara Ata Sanayi'deki 42 metruk yapıya yıkım kararı! Ankara Ata Sanayi'deki 42 metruk yapıya yıkım kararı!

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin çevre ve halk sağlığını korumak amacıyla eski sanayi bölgelerinde başlattığı yıkım çalışmaları devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında Ankara Ata Sanayi'de yer alan 42 metruk yapı için yıkım kararı çıktı. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin çevre ve halk sağlığını korumak amacıyla eski sanayi bölgelerinde başlattığı temizlik ve yıkım çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Kentteki 42 metruk yapı hakkında daha yıkım kararı alındı.  

 

Zabıta Daire Başkanlığı yetkilileri, bir yandan eski sanayi bölgesinde yoğun kirliliğe neden olan hurdacılar tahliye edilirken, diğer yandan da yıkılmaya yüz tutmuş veya kaydı bulunmayan yapıların yıkım işlerinin devam ettiğini belirttiler.

 

Ankara Büyükşehir Belediye Encümeni’ne önerilen 42 yapı hakkında “metruk” kararı çıktığını belirten Zabıta Daire Başkanlığı yetkilileri, 15 günlük tebligat sürecinin tamamlanmasının ardından, karar gereği yapıların yıkılmasına başlanacağını söyledi.

 

Metruk yapıların belirlenmesi yönündeki çalışmalarını sürdüren Zabıta  yetkilileri, “Ata Sanayi’de başlayan detay çalışmalarımız, Büyük Sanayi, Yeni Sanayi ve Demir Sanayi'de devam edecek” diye konuştu.

 


Ankara Büyükşehir Belediyesi