25 / 09 / 2022

Ankara Bulvar Loft projesinde kiralama hareketliliği!!

Ankara Bulvar Loft projesinde kiralama hareketliliği!!

Ankara’nın gelişen konut bölgesindeki İncek’te yaşamın başladığı Bulvar Loft projesinde de konut hareketliliği sürüyor...Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 20196 yılı Ağustos ayı konut satış rakamlarına göre, Türkiye’de konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 5,1 oranında artarak 110 bin 538 oldu.

Konut satışlara bakıldığına İstanbul’un ardından en fazla konut satılan Ankara’da satışlar gayrimenkulde yavaşlamanın hissedildiği iki sene öncesine dönmesi dikkat çekti.

2018 yılı Ağustos ayında Ankara’da 9 bin 291 konut satılırken, bu oran 2019 yılının Ağustos ayında yüzde 15.2 artışla 10 bin 707 olarak kayıtlara geçti. Ankara’daki konut satışı 2018 yılı Aralık ayından bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.

“KİRALAMA MODELİNİ ÖNE ÇIKARTIYORUZ”

Akfen Gayrimenkul Portföy Yönetimi A.Ş. (GPYŞ) Genel Müdürü Barış Barçak, kredi faiz oranlarının son dönemde geri gelmesiyle birlikte satış ofislerinde son iki yıldır görülmeyen hareketin başladığını söyledi. Bu hareketin şimdilik daha çok düşük segment konut projelerinde satış işlemleriyle sonuçlandığını belirten Barçak, "Lüks segmentte alımların artması için biraz daha zamana ihtiyaç olduğu görünüyor" dedi.

Barçak, sektöre olan güvenin yeniden artış eğiliminde olduğu bu dönemde, satın alma konusunda tereddüt yaşayan müşteriler için alternatifler üretilmesi gerektiğini belirtti. Barçak, sözlerine şöyle devam etti; "Oluşturduğumuz kiralama modeli ile misafirlerimiz oturmak istedikleri evlere kiracı olarak yerleşip Bulvar Loft konforunu deneyimlemeye başlıyorlar. Birikimleri istediği noktaya ulaştığında ve konuta yatırım için doğru zamanın geldiğine ikna olduklarında, kiracısı oldukları konforun, sahipleri olacaklarına inanıyoruz"

OTURUMA HAZIR DAİRELERE HEMEN TAŞINMA FIRSATI

Bulvar Lof projesi konum olarak ulaşım kolaylığının yanı sıra çevresinde bulunan eğitim kurumları, yargı kampüsü ve yaşam alanlarına yakınlığı bakımından bir çekim merkezi üzerine kuruldu. Projede oturuma hazır, hemen taşınılabilecek dairelerin satışına devam ediliyor.

Bulvar Loft yer alan sosyal alanlar şu şekilde; fitness center, kapalı yüzme havuzu, güneşlenme terası, açık satranç, basketbol, boccia sahalarının yanı sıra hobi odası, cep sineması, paten pisti, güneş bahçesi.

Web: http://www.bulvarloft.com.tr/
Geri Dön