Ankara Mamak'taki 1.140 gecekondu yıkılıyor!

Ankara Mamak'taki 1.140 gecekondu yıkılıyor! Ankara Mamak'taki 1.140 gecekondu yıkılıyor!

Ankara Mamak’ta atıl durumda bulunan bin 140 gecekondunun kısa sürede yıkılacağı açıklandı.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Mamak Muhtarlar Derneği Başkanı Hulusi Güngören ve beraberindeki 30 kişilik muhtar heyetini makamında ağırladı.  Ankara  Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre göreve geldiği günden bu yana Başkent’teki muhtarlarla sık sık bir araya gelen Başkan Tuna, ilçe sorunları muhtarlardan dinliyor.

MAMAK’IN GÜNDEMİNDE KENTSEL DÖNÜŞÜM VAR

Ulaşımdan asfalta, alt yapıdan sosyal tesis taleplerine kadar birçok konunun masaya yatırıldığı toplantının ana gündeminde ise Mamak’ta devam eden kentsel dönüşüm çalışmaları yer aldı. Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamında yapılacak olan konutların ve ihale süreçlerinin hızlandırılması yönündeki talepleri not alan Başkan Mustafa Tuna, proje çalışmalarının hızlandırılarak devam edeceğini belirtti.

 

Kentsel dönüşüm pojesi kapsamında hak sahipleri ile anlaşma yapılarak, boşaltılan atıl gecekonduların ivedilikle yıkılması konusunda da gerekli planlamaların yapıldığını söyleyen Başkan Mustafa Tuna, “ Bin 140 gecekondunun yıkımına yakın bir zaman içinde başlanacak” diye konuştu.

MAMAK’A ULAŞIM MÜJDESİ 

Mamaklı muhtarların kentsel dönüşüm konusunun dışında gündeme getirdiği bir başka başlık ise ulaşım projeleri oldu. Kentsel dönüşümün ardından inşa edilen konutlarla birlikte bölge nüfusunda artışın olduğuna ve bu nedenle otobüs seferlerinin yetersiz kaldığına dikkat çeken muhtarlara müjde veren Başkan Tuna,  "Yeni otobüs almamız gerekiyor, onun için de biraz derman gerekiyor. Yeni otobüs alma işleriyle uğraşıyoruz. Çünkü böyle bir ihtiyaç var. Vatandaş haklı. Bir de bu banliyo hattı devreye girince inşallah ulaşımda bir rahatlama getirecek” dedi.

İlçe sakinlerinin taleplerini ve sorunlarını doğrudan Başkan Tuna'ya iletme fırsatı bulan muhtarlar, toplantı sonrasında Başkan Tuna'ya kendi fotoğrafının işlendiği ışıklı bir pano hediye etti.

pus