Ankara'da kaçak otoparka geçit yok!

Ankara'da kaçak otoparka geçit yok!Necatibey ile Kumrular caddeleri kesişimindeki, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na ait hizmet binasının yıkılmasının ardından boşalan hazine arsasının otoparkçılar tarafından kaçak kullanılması üzerine, Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, arsayı iş makineleriyle kullanılamaz hale getirdi.Necatibey ile Kumrular caddeleri kesişimindeki, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na ait hizmet binasının yıkılmasının ardından boşalan hazine arsasının otoparkçılar tarafından kaçak kullanılması üzerine, Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, arsayı iş makineleriyle kullanılamaz hale getirdi.


Daha önce Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın hizmet binası olarak kullanılan binanın Şubat ayında yıkılmasının ardından, kaçak otopark olarak kullanılmasını engellemek amacıyla arsa, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi ekipleri tarafından bariyerlerle kapatıldı.


Ancak kaçak otoparkçılar bariyerleri açıp arsayı kullanmaya devam edince, Zabıta Dairesi ekipleri, bugün arsada bulunan ve yazıhane olarak kullanılan konteynıra el koyarak yediemine alındı, arsanın zeminini de iş makinesinin kepçesiyle bozarak kullanılamaz hale getirdi.


Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Abdurrahman Karabudak, otoparklara yönelik denetimlerin rutin olarak yapıldığını belirterek, “Ruhsatsız olan kaçak otoparkçıların faaliyetini engellemek üzere arsayı kullanılamaz hale getirdik. Başkent'te kaçak otopark işletilmesine izin vermeyeceğiz. Her konuda olduğu gibi bu konuda da emniyet birimlerimizle koordineli çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.


Ankara Büyükşehir Belediyesi