Ankara'ya yeni aile yaşam merkezi!

Ankara'ya yeni aile yaşam merkezi!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Ankara Büyükşehir Belediyesi, kente yeni bir aile yaşam merkezi kazandırdı.


 

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’e yeni bir aile yaşam merkezi daha inşa etti.  Ankara  Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Osmanlı Aile Yaşam Merkezi ve Hanımlar Lokali’nin açılışını Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Yılmaz gerçekleştirdi.

Ankara Etlik’te bulunan Osmanlı Aile Yaşam Merkezi bünyesinde Hanımlar Lokali, Gençlik, Yaşlılar ve Engelliler Merkezi, Çocuk Kulübü, Kapalı pazar alanı, 140 araçlık otopark, bay-bayan yüzme havuzları, spor salonları, hamam, sauna ve buhar odaları bulunuyor.

ÇOK AMAÇLI MERKEZ

Çok amaçlı bir merkez yaptıklarını dile getiren Ankara Büyükşehir Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Yılmaz, yeni kurs ve programlarla çeşitlendirecekleri Aile Yaşam Merkezleri ile ilgili şu açıklamaları yaptı:

“Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın 2018-2019 Eğitim Öğretim yılına yetişsin talimatı üzerine çalışmalarımızı tamamladık ve Osmanlı Aile Yaşam Merkezi ve Hanımlar Lokali’ni hizmete açtık. Burasıyla birlikte Hanımlar Lokallerimizin sayısı 22 oldu.  Hanımlarımıza ve beylerimize yönelik çeşitli eğitim faaliyetleri, spor faaliyetleri ve seminerler verebileceğimiz yerler giderek artıyor. Osmanlı Aile Yaşam Merkezi’mizde, 36 ayrı branşta kurslar olacak. Aynı zamanda yeni bir uygulama başlattık. Anne ve çocuk eğitim alanımız var. Günümüz şartlarında anne ile çocuğu bir araya getirip birlikte etkinlik yapmaları gerektiğini düşündük. Annelerimizin lokalden faydalanıp, yüzmeleri için fırsat yaratmış olacağız. Konferanslara katılabilecekler bu arada da çocuklarımıza, çocuk gelişimi uzmanlarımız eğitim faaliyeti yaptıracak.”

HEDEF 45 BİN KİŞİ

Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışı ile vatandaş memnuniyetini öncelediğini belirten Yılmaz, “Osmanlı Aile Yaşam Merkezi ve Hanımlar Lokali’nde bölge potansiyelini de düşünerek, 45 bin kişiye ulaşmayı hedefliyoruz” diye konuştu.