12 / 08 / 2022

ANT Yapı'ya ''Sektörüne İlham Veren Kurum Ödülü'nün sahibi oldu!

ANT Yapı'ya ''Sektörüne İlham Veren Kurum Ödülü'nün sahibi oldu!

Uluslararası alanda en çok iş yapan 100 müteahhitten biri olan Ant Yapı, Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından gerçekleştirilen 11. KSS Zirvesi’nde, “Sektörüne İlham Veren Kurum” ödülünün sahibi oldu.Yurtiçinde ve yurtdışında birçok önemli projeye imza atan Ant Yapı, 11. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi’nden ödülle döndü. Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından düzenlenen zirvede Ant Yapı, Antwell İyi Yaşam Evleri projesi ile “Sektörüne İlham Veren Kurum” ödülünün sahibi oldu. 

Her yıl kendi sektöründe toplumsal ihtiyaçlara çözüm ve fayda yaratan projeler geliştirerek rol model olacak tek bir kuruma verilen ödül, bu sene Ant Yapı’nın olarak açıklandı. 24 Aralık’ta Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde gerçekleşen etkinlikte ödülü; Ant Yapı Kurumsal İletişim, Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Koordinatörü Fatma Çelenk aldı. Çelenk tarafından yapılan teşekkür konuşmasında, Ant Yapı’nın gayrimenkul sektöründe yeni bir kategoriye imza atıp hayata geçirdiği Antwell İyi Yaşam Evleri projesinde hayatı kolaylaştıran ve ileri yaşta bulunan kişilerin aktif hayata katılımını destekleyen yararlarıyla ilgili katılımcıları bilgilendilendirdi.

Zirve’de aynı zamanda Türkiye’de uygulamaya alınacak olan Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Paydaş Platformu’nun da lansmanı gerçekleşti. Platform; özel sektör-sivil toplum-kamu ve akademik çevrede bulunan paydaşlar arasındaki etkiyi yükseltip, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri gündemine katkıda bulunmak amacıyla gerçekleşen iş birliğinin önenimi anlatıyor. 

Kurumsal sosyal sorumluluk çözümlerini farklı sektörlerden paydaşlarıyla bir araya getiren ve iş birliklerine zemin hazırlayan zirvenin sonunda Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nı değerlendiren şirketler; jüri değerlendirmelerinin ardından Nitelikli Eğitim, İnsana Yakışır İş ve Büyüme, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Sağlıklı Bireyler ve Yoksulluğa Son kategorilerinde ödül sahibi oldular.

Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından 2009'dan bu yana her yıl düzenlenen ve gün boyu devam eden KSS Zirvesi’ne, iş dünyasının seçkin isimleri, KSS alanında çalışan şirketlerin yöneticileri, uzmanlar, akademisyenler ve uluslararası kuruluş temsilcileri katılım gösterdi.