Antalya Büyükşehir'den barakada yaşayan aileye yeni ev!

Antalya Büyükşehir'den barakada yaşayan aileye yeni ev! Antalya Büyükşehir'den barakada yaşayan aileye yeni ev!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in eşi Ebru Türel, Antalya'da barakada yaşayan 6 kişilik aileye hayırsever vatandaş ve işadamları ile birlikte yardım eli uzatarak prefabrik ev yaptı. Antalya’nın Kemer İlçesine bağlı Beycik Mahallesi’nde 4 çocuğuyla beraber elektrik ve suyu olmayan birkaç metrekarelik bir barakada yaşam mücadelesi veren Solumaz ailesi Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in eşi Ebru Türel ve hayırsever işadamları ve vatandaşların seferber olmasıyla beraber barakadaki zor yaşamdan kurtarılarak sıcak yuvaya kavuşturuldu.  

Verdiğimiz sözü tuttuk

Ebru Türel aileyi kısa bir süre önce ziyaret ederek ihtiyaçlarını tespit etmiş, hayırsever vatandaşlarla da görüşerek aile için prefabrik bir ev yaptırılacağını müjdelemişti. Ebru Türel bu sözünü çok kısa bir zaman içinde tutarak hayata geçirdi. Hayırseverlerin destekleri ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığının da çalışmalarıyla aileye içinde dayalı döşeli eşyalarla birlikte prefabrik ev inşa edildi. Evin kapısını aileyle beraber açan Ebru Türel, Solumaz çiftinin yeni yuvasını gezerek ilk heyecanlarına ve mutluluklarına ortak oldu.

Güle güle otursunlar

Ebru Türel konuyla ilgili olarak, “Gazetede okuduğum bir haber üzerine ailenin durumundan haberdar oldum.   Hemen ekiplerimizi aileye yönlendirdim. Yaşadıkları yer naylondan derme çatma bir barakaydı, tuvalet, mutfakları yok ve 4 tane çocukları vardı. Bizde hayırsever vatandaş ve işadamlarımızın destekleriyle küçük sevimli bir başlarını sokabilecekleri 4 tane çocuklarıyla huzurlu mutlu sağlık içinde yaşayabilecekleri ev yaptık. Buranın yapımında emeği geçen destek olan bütün hayırseverlere çok teşekkür ederim. Solumaz ailesini hayırseverlerin katkılarıyla yeni evine kavuşturduk. Verdiğimiz sözü tuttuk, ailemiz artık mutlu ve sağlıklı yaşamlarını sürdürecekler. Yeni yuvalarının içinde inşallah güle güle, mutlu sağlıklı huzurla yaşamaları ve kullanmalarını dilerim” dedi.

Evimize sihirli değnek değdi

Reşit ve Bircan Solumaz çifti Ebru Türel’e çok teşekkürlerini sunarak “Maddi imkânsızlıklardan dolayı derme çatma barakada yaşıyorduk. Ebru Türel bizlere geldi destek vereceğini söyledi. Sözünü de tuttu. Ebru hanımın elinde sihirli değnek varmış gibi bizi mutlu bir yuvaya kavuşturdu. Ebru hanımdan, Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel’den ve bu evi yapanlardan Allah razı olsun. Ebru Türel sayesinde oldu mutlu bir yuvaya kavuştuk” dedi.

İlk defa odamız oldu

Solumaz çiftinin dört çocuğu Sevgi, Ezgi, Muhammed ve Gamze de eski yerlerinden kurtulup yeni evlerine kavuştukları için mutlu olduklarını belirtip “İlk defa kendi odamız oldu. Kendi yataklarımızda uyuyacağız artık, derslerimizi çalışabileceğimiz çalışma masamız ve dolabımız da var” şeklinde konuştu.