Antalya Büyükşehir'den evi yanan aileye prefabrik ev!

Antalya Büyükşehir'den evi yanan aileye prefabrik ev! Antalya Büyükşehir'den evi yanan aileye prefabrik ev!

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kaş İlçesi Yeşilköy Mahallesi’nde önceki gün çıkan yangında evi kullanılamaz hale gelen Cengiz ailesine prefabrik ev ve eşya yardımı yaptı.Antalya Kaş Yeşilköy Mahallesi’nde üç gün önce Yusuf  Cengiz’e ait iki katlı evin çatısına döşeme yapıldığı sırada yangın çıktı. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, yangın sıcak havanın da etkisiyle büyürken, itfaiye ekiplerinin yaptığı müdahale ile diğer evlere sıçramadan söndürüldü. Kullanılamaz duruma gelen Yusuf Cengiz’e ait evden geriye sadece duvarları kaldı. 


GEÇMİŞ OLSUN

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de Cengiz ailesine geçmiş olsun dileklerini ileterek, can kaybı ve yaralı olmamasının tek teselli olduğunu belirtti. Cengiz ailesinin mağduriyetinin giderilmesi için gerekli talimatı veren Başkan Böcek, Büyükşehir Belediyesi olarak ne gerekiyorsa yapılacağını söyledi.


PREFABRİK EV 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Cengiz ailesine kısa zaman içerisinde prefabrik ev temin etti. Eşya yardımı da yapılan Yusuf Cengiz eşi ile birlikte yeni konutuna yerleşti. Antalya Büyükşehir Belediyesi, özel kurum ve kuruluşlarla hayırsever bireylerin desteğiyle ailenin yaraları sarıldı.


BÖCEK’E TEŞEKKÜR

Yusuf Cengiz ve eşi kısa sürede derdine derman olan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve ekibine teşekkür ederek; ‘Başkanımız zor günümüzde bize büyük destek verdi. Ne yapacağız diye düşünürken evimizi yeniden kurdular. Allah ondan ve yardım eden herkesten razı olsun. Çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.