Antalya Büyükşehir'in Kepez-Santral Yerleşim Projesi'ne ödül!

Antalya Büyükşehir'in Kepez-Santral Yerleşim Projesi'ne ödül! Antalya Büyükşehir'in Kepez-Santral Yerleşim Projesi'ne ödül!

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, yönetim alanında yenilik getiren ve kentsel sorunların çözümüne yönelik geliştirilen özgün projelerin ödüllendirilmesi amacıyla düzenlenen yarışmada 9 kategoride değerlendirme yapıldı...
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Kepez-Santral Yerleşim Projesi, Özel Kalem Dergisi’nin düzenlediği proje yarışmanın 'Katılımcı Yönetim' dalında ödüle layık görüldü.


Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, yönetim alanında yenilik getiren ve kentsel sorunların çözümüne yönelik geliştirilen özgün projelerin ödüllendirilmesi amacıyla düzenlenen yarışmada 9 kategoride değerlendirme yapıldı. Bu kapsamda Kepez-Santral Yerleşim Projesi, 6. Yerel Yönetim Ödülleri’nin sahibi oldu. Büyükşehir Belediyesi’nin bu projesi Türkiye için bir model oluşturabilme potansiyeline sahip olduğu için bu ödüle layık görüldü. 


Söz konusu proje kapsamında 3 bin 400 yapının bulunduğu, 13 bin 469 kişinin yaşadığı 140 hektarlık alanı kapsayan Kepez ve Santral mahallelerinin imar sorunu için referandum yapıldı. Hak sahiplerinin tamamı, Büyükşehir Belediyesi’nin isteyene arsa tapusu, isteyene konut tapusu şeklindeki karma planına ‘evet’ dedi. Proje Şehir Plancıları Odası Raci Bademli İyi Uygulamalar Ödülü’nü de kazanmıştı.


 

Bugün