Antalya Kaş ve Kumluca'da asfalt çalışmaları başladı!

Antalya Kaş ve Kumluca'da asfalt çalışmaları başladı! Antalya Kaş ve Kumluca'da asfalt çalışmaları başladı!

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Antalya’nın bütün ilçe ve köylerinde başlattığı hizmet seferberliği devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, Kumluca Belediyesi ile ortak başlattığı çalışmayla Kumluca ve Kaş ilçelerinde asfalt çalışması yapıyor.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!Büyükşehir Belediyesi, Kumluca Belediyesi ile ortak başlattığı çalışmayla Beykonak Mahallesi’nin sokak ve caddelerini asfaltlıyor. Ekipler ayrıca Kaş ilçesi Kömürlük mevkiinde 1200 metrelik turistik yolda da asfalt çalışması yapıyor. Başkan Türel’in talimatlarıyla gerçekleştirilen asfalt çalışmaları bölgede halkını ve esnafını sevindirdi.


Kumluca Beykonak’taki asfaltlama çalışmalarını Büyükşehir Belediyesi İlçeler Koordinatörü İsa Akdemir ve Kumluca Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Çataltepe yerinde inceledi.


İlçeler Koordinatörü İsa Akdemir, Büyükşehir Belediyesi’nin bütün ilçelerde ayrım yapmadan hizmet çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel’in talimatıyla asfaltlama çalışmasını başlattık. Bu bölge yaş sebze açışında önemli bir yer. Yollar çok iyi olsun ki ekonomiye katkısı olsun. Kumluca Belediyemizle çok iyi bir iş birliği gerçekleştiriyoruz. Burada 30 kilometrelik bir asfaltlama çalışması yapılacak. Kumluca’ya daha farklı hizmetlerimiz de gerçekleşecek” dedi.


İŞBİRLİĞİ ÖRNEĞİ


Kumluca Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Çataltepe ise şu bilgileri verdi: “30 Mart’tan sonra Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel, ‘Mahallenin alt yapısını hazırlayın, asfaltlayalım’ dedi. Bugün asfaltlama çalışmaları başladı. Beykonak 10 bin kişinin yaşadığı, yaş sebze ve meyvenin en çok üretildiği bir bölgedir. Büyükşehir Belediyesi’nin malzeme desteği ile mahallemiz asfalta kavuşacak. Büyükşehir Belediyesi’ni hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz.”


KAŞ’TA TURİSTİK YOLA ASFALT


Kumluca’da çalışmalar devam ederken, Başkan Menderes Türel’in talimatlarıyla Kaş ilçesi Kömürlük mevkii yolu da asfaltlanmaya başlandı. Kömürlük mevkiinin toz ve topraktan geçilmeyen 1200 metrelik turistik yolunda alt yapı hazırlıklarını tamamlayan ekipler, mucur döküm işlemini tamamladı. Büyükşehir Belediyesi Kaş Koordinatörü Mustafa Şalvarlı gözetiminde Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından yolda asfalt dökümüne başlandı. Asfalt çalışması bölgede bulunan turistik işletmeleri de sevindirdi. Ekipler Kömürlük mevkiinin ardından Kaş’ın Sarıbelen Mahallesi’nde de asfalt çalışması yapacak. Çalışmalar, bozuk köy yollarında devam edecek.Antalya Büyükşehir Belediyesipus