Antalya Serik'te 5.1 milyon TL'ye icradan satılık arsa!

Antalya Serik'te 5.1 milyon TL'ye icradan satılık arsa!Antalya İli, Serik İlçesi, Çandır Mahallesi'nde yer alan arsa vasıflı gayrimenkul icradan satışa çıkarılıyor. Satışa konu olan gayrimenkul için 5 milyon 190 bin 100 TL bedel isteniyor. 


Antalya İli, Serik İlçesi, Çandır Mahallesi'nde bulunan  arsa vasıflı gayrimenkul icradan satışa sunuluyor. Satışa konu olan gayrimenkul için 5 milyon 190 bin 100 TL bedelle satılıyor. 

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Antalya İl, Serik İlçe, 1326 Parsel, ÇANDIR Mahalle/Köy, Serik ilçe merkezine yakın bir konumda olup D400 karayoluna cephelidir, taşınmazın üzerinde değerine etki edecek üzerinde herhangi bir unsur bulunmamaktadır.

Kıymeti : 5.190.100,00 TL
1. Satış Günü : 06/08/2018 günü 12:00 - 12:10 arası
2. Satış Günü : 17/09/2018 günü 12:00 - 12:10 arası
Satış Yeri : Serik Adalet Sarayı Giriş Kat Duruşma Salonu

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/9 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ve ayrıca tüm araştırmalara rağmen kendisine ulaşılamayan hissedar Melahat AYKUT' a kıymet takdiri tebliği yerine de geçmek ilan olunur.27/06/2018