11 / 08 / 2022

Apple Austin’de 1 milyar dolarlık yeni kampüs inşa ediyor!

Apple Austin’de 1 milyar dolarlık yeni kampüs inşa ediyor!

Teknoloji devi Apple Inc. Teksas, Austin’de yaklaşık 278 bin metrekare büyüklüğünde yeni bir kampüs inşaatına başladığını açıkladı. 1 milyar dolar yatırım bedeli ile hayata geçirilecek kampüs, 2022'de açılacak...Dünyaca ünlü ABD merkezli, tüketici elektroniği, bilgisayar yazılımı ve kişisel bilgisayar üreticisi Apple Inc. Teksas, Austin’de yaklaşık 278 bin metrekare büyüklüğünde yeni bir kampüs inşa edecek. Apple kampüs inşaatına başladığını duyurdu.

Apple, kampus inşaatıyla ilgili açıklama yaptı. Kampüs 1 milyar dolar yatırımla hayata geçirilecek. 2022 yılında tamamlanması beklenen kampüste en yeni Mac Pro bilgisayarların üretimi de yapılacak.

TEKSAS'TA YAPILMASI KARARLAŞTIRILDI

Habertürk'te yer alan habere göre;  Apple'ın yeni kampüsünün, şirketin yerel yatırımları genişletme planlarının bir parçası olarak, Amerikan ustalık ve yaratıcılığına olan güvenden dolayı, Teksas’ta yapılmasının kararlaştırıldığı açıklandı. 

Apple Austin’de yaklaşık 7 bin kişi istihdam ediyor. Apple tarafından yapılan açıklamada ayrıca, ABD Başkanı Donald Trump’ın üretim tesisini ziyaret edeceği de belirtildi.

Apple'dan 'MacBook' şeklinde mağaza!