Artık evlerde doğal ve sağlıklı çocuk odaları tercih ediliyor!

Artık evlerde doğal ve sağlıklı çocuk odaları tercih ediliyor!

Rengarenk boyalarla cazip hale getirilen çocuk odası mobilyalarının devri sona erdi. Artık çocuk odası dekorasyonunda daha doğal, sağlıklı ve ekolojik ürünler tercih ediliyor


Çocuklarımız bizim her şeyimiz. Bu yüzden onların sağlığı her şeyden önce geliyor. Artık çocukların giydikleri kıyafetlerden kullandıkları oyuncaklara kadar her alanda sağlıklı ve ekolojik ürünlere kavuşmak mümkün. Bu durumda renkleri ve malzemeleri itibariyle çocukların sağlığını tehlikeye atan malzemelerin tercih edilmemesi de şaşırtıcı değil. Plastik oyuncaklar ve mobilyalar yerlerini ahşap, tahta ve eko- karton  gibi doğa dostu malzemelere bırakıyor. Çevreci ürünler hem çocukların sağlığına hem de doğaya saygı gösteriyor.

Çevreyle dost o
Siz hiç işiniz bitip toprağa gömdüğünüzde tamamen yok olan bir lazımlık gördünüz mü Bambu ve pirinç kabuğu atıklarından reçine yardımıyla kalıplanarak ingiltere'de üretilen bu özel lazımlık, doğaya saygı konusunda en iyi örneklerden biri. El yapımı tahta oyuncaklar da çevreye gösterdikleri özenle öne çıkıyor. Organik pamuktan yapılan battaniye, pike ve çarşaf gibi yatak odası ürünleri, çocuğunuzun uyurken bile sağlığına itina gösteriyor. Çocuk odalarında ve giysilerinde her türlü malzemenin organik olanını seçerek çocuğunuzun sağlığını koruyabilirsiniz. Aynı şekilde, mobilya seçimlerinizde de yapay boyalardan kaçınmanız gerekiyor. Bu noktada, ahşap malzemeden yapılan mobilyalar imdadımıza yetişiyor.

ÇOCUK GİYSİLERİNDE ORGANİK MODASI
Türkiye, dünyadaki organik pamuğun yüzde 40'ını üretiyor. Organik ürünlerin özellikle bebekler ve çocuklar için önemli olduğu düşünüldüğünde bu rakam son derece etkileyici. Zirai ilaçlar kullanılmadan tamamen doğal yöntemlerle elde edilen pamuktan üretilen giysiler, çocuğunuzun sağlığı konusunda müthiş bir hassasiyet gösteriyor. Örneğin, bambu ve yosun liflerinden yapılan çoraplar çocuğunuzu terletmiyor. Çocuklarınızın yatak odası mobilyalarından oyuncaklarına, giysilerinden dekorasyon objelerine kadar her türlü ihtiyacını organik parçalarla karşılayabilirsiniz. Böylece, çok daha sağlıklı ve doğa dostu bir nesil yetişeceğine de şüphemiz yok.
Soyak