03 / 07 / 2022

Asortie Mobilya misafir odalarına lüksü taşıyor!

Asortie Mobilya misafir odalarına lüksü taşıyor!

Ürettiği mobilyaları tüm dünyaya ihraç eden Asortie Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Murat Erat, “Türkler misafirlerinin görecekleri alanlarda lüks mobilyaları tercih ediyor” diyor.Ürettiği mobilyaları tüm dünyaya ihraç eden Asortie Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Murat Erat, “Türkler misafirlerinin görecekleri alanlarda lüks mobilyaları tercih ediyor” diyor.


Murat Erat 34 yaşında. Sivas’tan İstanbul’a göçmüş bir ailenin ikinci kuşak temsilcisi. Henüz genç yaşına rağmen dünyaca ünlü politikacıların, iş adamlarının ve sanatçıların evini döşüyor. Öyle ki; Michael Jackson dahi evini Asortie ürünleriyle döşemiş! Vefat ettiği ihtişamlı yatak odası takımını Asortie Mobilya’ya yaptıran Michael Jackson, aynı zamanda evinde bulunan sinema odası ve müzik odasının dekorasyonunu da yine Asortie Mobilya’ya yaptırmış. Erat, “İnsanlar artık hem lüks hem de konforlu ve güvenli evlerde oturmak istiyor. Bazı insanlar ise yaptıkları iş, toplumdaki statüleri gereği kendilerinden bahsettirecek marka olmuş konutlarda oturmayı tercih ediyor. Aslında bir anlamda kendilerini, oturdukları ev ile vitrine çıkarmaya çalışıyorlar. Bizler bu vitrini ürettiğimiz özel mobilyalarla oluşturuyoruz” diyor. Murat Erat şunları anlatıyor:


Salonlarda gösteriş ve konfor bir arada

 

Salonlarda gösteriş ve konfor bir arada

Genel anlamda Türk insanı mobilyada konfor ve gösterişi bir arada görmek istiyor. Günümüzde misafir odası anlayışından uzaklaşılması ve hem aile bireylerinin hem de misafirlerin kullandığı salonların dekore edilmesi ile birlikte artık Türk halkı, salon mobilyalarında gösteriş ve konforu bir arada sunan mobilyaları tercih ediyor.

 

Evlerinin şık, gösterili, rahat ve ergonomik olmasını istiyorlar. Son yıllarda klasik mobilyaya ciddi bir talep varsa da, aileler genellikle, misafirlerinin görebildikleri, salon, antre, mutfak, misafir banyosu gibi alanları lüks ve klasik tarzda, diğer alanları ise rahat ve konforlu tarzda dekore etmeyi tercih ediyor.

 

2+1 daire fiyatına koltuk takımı


Mobilya fiyatları çok değişken, fiyatı tamamen müşterinin beklentileri belirliyor.  7 bin TL’ye kanepe ürettiğimiz gibi 70 bin TL’ye de tasarımımız var. Evin değerine bağlı olarak mobilyaların da fiyatı artıyor 150- 200 bin TL’ye kadar çıkabiliyor.

Yatak odaları en bağımsız alan

 

Yatak odaları evin genel dekorasyonundan bağımsız olarak dekore ediliyor. Son yıllarda giyinme odalarının yaygınlaşması ile birlikte artık yatak odası takımlarındaki gardıroplar kalktı ve yerine komple giyinme dolabı ile döşenen küçük odalar geldi. Kadınlar yatak odalarının gösterişli, oymalı ve ihtişamlı olmasını isterken, erkekler bu durumu pek önemsemiyor ve rahatlığı düşünüyorlar. Son yıllarda yatak odalarında klasik takımlar daha çok yer almaya başladı.