Ataşehir Belediyesi için imar yolsuzluğu iddiası!

Ataşehir Belediyesi için imar yolsuzluğu iddiası!İstanbul Valiliği, imar yolsuzluğu iddialarıyla ilgili Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve sorumlu olan belediye çalışanları hakkında inceleme yapılması için İçişleri Bakanlığı'na başvuru yaptı. 


İstanbul Valiliği, imar yolsuzluğu iddialarıyla ilgili Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve sorumlu olan belediye çalışanları hakkında inceleme yapılması için İçişleri Bakanlığı'na başvuru yaptı. 

Sözcü'de yer alan habere göre; İçerenköy Mahallesi’nde yaşanan Ş.D., İstanbul Valiliği’ne şikayet dilekçesi göndererek Ataşehir Belediyesi’nin bir inşaatta imar yolsuzluğuna göz yumduğunu iddia etti. Valilik, şikayetin ardından inceleme başlattı. Yapılan incelemeler sonrasında hazırlanan ön araştırma raporuna göre, inşaat şirketinin projeye uymadığı ortaya çıktı. Bunun üzerine İstanbul Valiliği, ön araştırma raporuyla beraber İçişleri Bakanlığı’na başvuruda bulundu. 

Ataşehir Belediyesi için imar yolsuzluğu iddiası!

AÇIK BALKON KAPALI HALE GETİRİLMİŞ

İçişleri Bakanlığı’na iletilen Vali Ali Yerlikaya imzalı dilekçede, şu ifadeler kullanıldı:

"Söz konusu parselde imar planına göre 954,84 metrekare fazla emsal kullandırılması ve mahallinde yapılan incelemede 2. blokta proje aykırı olarak açık balkon şeklinde belirtilen alanların kısmen kapalı alan haline getirildiği anlaşıldığından Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve sorumluluğu bulunan belediyenin ilgili diğer görevlileri hakkında, 4483 sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkında Kanuna göre Ön İnceleme Yaptırılması gerektiği kanaat ve sonucuna varıldığı belirtilmiştir."

Olayı ihbar eden Ş.D.’in avukatı Hülya Yüksel, “Yapılan bu yolsuzluktan müvekkilim mağdur olmuştur. Bu mağduriyetten dolayı İçişleri Bakanlığı’na ve Cumhuriyet Başsavcılığı’na da suç duyurusunda bulunacağız” şeklinde konuştu.. Ataşehir Belediyesi’nden ise iddialara ilişkin henüz bir açıklamada bulunulmadı.

Çekmeköy Alemdağ Emlak Konutları’nda aidat yolsuzluğu tepkisi!