Avcılar'da hasarlı binalar mühürlendi, ancak oturum devam ediyor!

Avcılar'da hasarlı binalar mühürlendi, ancak oturum devam ediyor!Avcılar’da depreme dayanıksız binalar tespit edilip dükkanlar mühürlendi. Ancak üst katlarda oturmaya devam ediliyor


İstanbul Avcılar’da depreme karşı alınan önlemler fıkraları aratmadı. Bölgede orta hasarlı binalar tespit edildi ve bu binaların alt katında bulunan dükkanlar mühürlendi. Ancak üst katlardaki daireler konut olarak kullanılmaya devam ediliyor. 


BÖLGEDE İNCELEMELERDE BULUNDU


CHP İstanbul milletvekili Oktay Ekşi, Avcılar’da incelemelerde bulunarak vatandaşlarla görüştü. Ekşi, “Bu bölgede orta hasarlı ilan edilen bir çok binanın alt katlarındaki dükkan ve atölye sahiplerine, derhal binayı terk edip başka yerde iş yeri açmaları konusunda tebligat yapılmış, bazı dükkanlar da mühürlenmiştir” dedi.


OLAYI TBMM’YE TAŞIDI


Ekşi bu konuyu TBMM gündemine de getirerek Bakan Erdoğan Bayraktar tarafından cevaplandırılması istemiyle bir soru önergesi verdi. Ekşi “Avcılarída onarılmadığı halde halen kullanılan bina sayısı kaçtır? Hasarlı binalarda oturmaya göz yumulmasının sorumlusu kim olacaktır?” sorularını yöneltti.  

Güneş