Avcılar’da imar plan notu değişikliğine İBB'den onay!

Avcılar’da imar plan notu değişikliğine İBB'den onay!

Silivri depreminden sonra hızla Avcılar Belediye Meclis toplantısında oy birliği ile kabul ediip İBB Meclisine gönderilen imar plan notu değişikliği dünkü meclis toplantısında onaylandı.Avcılar’da on binlerce vatandaşı ilgilendiren ve ömrünü tamamlamış riski binaların, olası depreme karşı güçlendirilmesini sağlayacak olan İmar Plan Değişikliği Notu, 6 aydır İBB Meclisi’nde bekletiliyordu.

Evrensel Gazetesi'nde yer alan habere göre; Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli’nin Avcılar için aylardır verdiği güvenli konut ve rantsız imar mücadelesi nihayet olumlu sonuçlandı ve imar plan notu değişikliği İBB Meclisi’nde kabul edildi.

Avcılar’da imar plan notu değişikliğine İBB den onay! 

HANÇERLİ’DEN İBB MECLİSİ’NE TEŞEKKÜR

Her defasında mecliste gündem dışı söz alıp Avcılar için vakit kalmadığını söyleyen, konunun takipçisi olmak adına 16 Ocak itibari ile İBB İmar ve Bayındırlık Komisyonunda oturma eylemine başlayan ve son olarak depremle mücadelede Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile görüşmelerde bulunan Hançerli, “Bugün meclis çok önemli bir karar aldı. Her bir meclis üyesi arkadaşıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

12 Mart tarihli İBB Meclis oturumunda söz alan Hançerli, şu açıklamalarda bulundu:

“Bugün meclis çok önemli bir karar aldı. Her bir meclis üyesi arkadaşıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Aynı zamanda yaklaşık 6 aydır süren bir süreçten geçtik. Avcılar halkı için birlikte bir çalışma yürüttük. Avcılar halkının önemli bir sorunu olan plan notu değişikliğini Avcılar Belediye Meclisi gibi oy birliği ile geçirdikleri için Grup Başkan Vekili Başkanlarımıza, İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu’na, İmar ve Şehircilik Komisyonu’ndaki tüm üyelerimize ve tüm meclise ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”