AVM kuran 403 KOBİ'den AVM tarihinde bir ilk!

AVM kuran 403 KOBİ'den AVM tarihinde bir ilk!

AVM tarihinde ilk kez bir alışveriş merkezi tüketiciye ekstra taksit vaadiyle kapılarını Eylül'de açmaya hazırlanıyor.Beylikdüzü'ndeki ‘Taxit Center', 200 milyon dolara mal oldu

403 KOBİ'nin bir araya gelerek ‘Extra taksit, uçuk kaçık eğlence' konseptiyle Beylikdüzü'nde kurduğu alışveriş merkezi, ilk kez mağazaların ve kredi kartlarının dışında tüketiciye ekstra taksit uygulayacak.

Kapılarını 5 Eylül'de açacak olan Taxit Center'ın Yönetim Kurulu Başkanı Korkut Denizeri, “Konseptimizdeki ‘Extra taksit' vaadimiz için Yapı Kredi Bankası ile anlaştık. Dünyada ilk kez bir banka, içinde farklı markaları birbirinden bağımsız biçimde barındıran bir AVM'yi taksitlendiriyor.

Taxit Center içerisinde yer alan her mağazanın vermiş olduğu taksitlerine ek olarak +5 taksiti de ‘Worldcard' sağlıyor” dedi.

Taxit Center projesinin 2004 yılında doğduğunu anlatan Denizeri, şöyle devam etti: “128 bin metrekare kapalı alan ve 43 bin 680 metrekare kiralanabilir alanı ile Türkiye'nin en büyük outleti ve en büyük 5 AVM'si arasında yer alıyor. Toplam 9 katın; 2 katı residence, 5 katı alışveriş ve eğlence alanı, 2 katı bin araçlık kapalı otopark olarak tasarlandı. Bu yatırım yaklaşık 200 milyon dolara mal oldu. Alışveriş yaparken eğlenmek, eğlenirken alışveriş yapmak isteyen herkes bizim hedef kitlemiz. Haftaiçi 40 bin, hafta sonu 80 bin ziyaretçi sayısına ulaşmayı hedefliyoruz.” Denizeri, İstanbul'dan sonra Anadolu'daki potansiyeli de değerlendirebileceklerini belirterek, “Bu konuyla ilgili görüşmeler yapıyoruz” dedi.

Aylin LÖLE / Akşam