05 / 02 / 2023

Avro Bölgesi'nde Kasım'da inşaat üretimi düştü mü?

Avro Bölgesi'nde Kasım'da inşaat üretimi düştü mü?

Avrupa Birliği ve Avro Bölgesi'nin Kasım 2021'de mevsimsellikten arınmış inşaat üretimi verileri yayımlandı. 19 üyeli Avro Bölgesi'nde inşaat üretimi, Kasım ayında, Ekim ayına göre yüzde 0,2 azaldı. İnşaat üretimi, 2020 yılının Kasım ayına göre ise yüzde 0,5 artış gösterdi.Avro Bölgesi'nde inşaat üretimi, Corona salgınının yoğunlaştığı Kasım ayında bir önceki aya göre yüzde 0,2 gerileme gösterdi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat), Avrupa Birliği (AB) ve Avro Bölgesi'nin Kasım 2021 mevsimsellikten sıyrılmış inşaat üretimi bilgileri yayımladı.

Avro Bölgesi nde Kasım da inşaat üretimi düştü mü?

Bu durumda, 19 üyeli Avro Bölgesi'nde inşaat üretimi, Kasım ayında, Ekim ayına göre yüzde 0,2 azaldı. İnşaat üretimi, 2020 yılının Kasım ayına göre ise yüzde 0,5 artış gösterdi.

AB'de ise inşaat üretimi Kasım ayında bir önceki aya göre yüzde 0,2, 2020 yılının aynı dönemine kıyasla yüzde 1,3 arttı.

Amerika Birleşik Devleti ülkeleri arasında Kasım ayında inşaat üretiminde önceki aya göre en çok artış yüzde 8 ile Romanya'da, yüzde 5 ile Macaristan'da ve yüzde 4,8 ile Slovakya'da ölçüldü.

En fazla düşüş yaşayan ise yüzde 3,7 ile Belçika'da, yüzde 1,4 ile Fransa'da ve yüzde 0,8 ile de Almanya'da olarak belirlendi.

2 milyon Auro'luk Mardin Sürdürülebilir Turizm Projesi hayata geçiriliyor!


 
Geri Dön