Avrupa Konutları Atakent 3'te teslimler 1 Temmuz'da! Metrekaresi 4 bin TL'ye!

Avrupa Konutları Atakent 3'te teslimler 1 Temmuz'da! Metrekaresi 4 bin TL'ye!  Avrupa Konutları Atakent 3'te teslimler 1 Temmuz'da! Metrekaresi 4 bin TL'ye!

Firma: Artaş İnşaat

Proje: Avrupa Konutları Atakent 3

Konutta kalite ve güvenin markası haline gelen Avrupa Konutları, Atakent 3 Projesi’ni 18 ay gibi rekor bir sürede tamamlandı

Avrupa Konutları, Atakent 1 ve Atakent 2’nin ardından Atakent 3 ile Halkalı’yı yeni bir yaşam merkezi ile daha buluşturdu. Avrupa Konutları klasiği olan “erken teslimat” geleneği bu projede de bozulmayarak, 1 Temmuz 2012 tarihi itibariyle anahtar teslimine başlanıyor.  


Teslim öncesi gelenekselleşen Komşularla Tanışma Kokteylini 15 Haziran 2012 Cuma akşamı saat 20.00 da daire sakinleri ile  Avrupa Konutları Atakent 3  Kent Meydanı’nda ilk buluşmayı gerçekleştirecektir.


Emlak Konut GYO ile yapılan sözleşme gereği taahhüt edilen teslim tarihi Temmuz 2014 olan projenin, daire sahipleriyle yapılan Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi’nde taahhüt edilen teslim tarihi ise 31 Aralık 2012 olarak yer alıyordu.  Avrupa Konutları fiili teslim için belirlediği hedef tarihi, altı ay öne çekerek Temmuz 2012 olarak hayata geçiriyor.


Atakent’de gerçekleştirdiği projelerle bölgeye büyük değer katan Avrupa Konutları, yatırımcılarına en fazla kazandıran konut markaları arasında yer alıyor. Atakent 2’de ilk yatırımcılarına yüzde 67 oranında kazandıran Avrupa Konutları, Atakent’teki son projesiyle de yatırımcılarının yüzünü güldürdü. Metrekare fiyatı 2 bin 400 TL olarak satışa çıkan Atakent 3 projesinde metrekare fiyatı 4 bin TL’ye kadar yükseldi. Bu rakamlar ışığında Atakent 3’ün ilk ev sahipleri yüzde 66 oranında kazanç sağlamış oldu. 


Süleyman Çetinsaya: “Bölgeye değer kazandırdık”

Atakent 3 Proje’sinin lansman tarihinden itibaren büyük bir talep gördüğünü söyleyen Artaş Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, “Avrupa Konutları olarak bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz tüm projelerimizde, kalite ve güveni her zaman ön planda tuttuk. Erken teslimat ve yatırımcılarımıza kazandırmak artık bir şirket prensibimiz haline geldi. İnşa ettiğimiz modern ve kaliteli yapılarla müşterilerimizin sadakatini kazandık.  TOKİ  ve Emlak Konut GYO ile birlikte Halkalı bölgesinde inşa ettiğimiz konutlarla, bölgenin değer kazanmasında çok etkin bir rol oynadık. Artık bu bölge Atakent olarak anılıyor ve kaliteli yaşam alanlarının yükseldiği bir cazibe merkezi konumuna geldi” dedi.   


193 bin metrekare toplam arsa alanı üzerine inşa edilen Atakent 3 projesinin 162 bin metrekarelik kısmı peyzaja ayrıldı. Bahçeler, göletler ve şelalerden oluşan site içi peyzajın yanı sıra hemen yanı başında 43 dönümlük bir korunun da yer aldığı Atakent 3, mavi ve yeşilin bütün tonlarını bir araya getiriyor. Açık ve kapalı yüzme havuzlarının yanı sıra, futbol, basketbol, voleybol, tenis sahaları ve fitness center, sauna, buhar odası, squash, aerobik, pilates salonlarından oluşan sosyal tesisler yeni sakinlerini bekliyor. 


Mimarisinde moderniteyle geleneği buluşturan Atakent 3’te, Sultan II. Abdülhamit döneminde Kayseri’de inşa edilen tarihi Kayseri Saat Kulesi’nin bir benzeri de inşa edildi. 


444 0 380 

 

http://www.avrupakonutlariatakent3.com


projeye sor