Ayamama Deresi'nde 108 bina yıkılacak!

Ayamama Deresi'nde 108 bina yıkılacak!Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Ayamama Deresi'nde kaçak ve ruhsatsız binaların yıkımına yeniden başladı


Eylül ayında yaşanan sel felaketinden sonra yapılan çalışmalar sonucunda tespit edilen imara aykırı ve ruhsatsız binaların yıkımına bir hafta önce başlanmıştı. Ayamama deresinde birkaç günlük aradan sonra iş makineleri, yıkım için yeniden çalışmaya başladı. Dünkü çalışmalarda iki tekstil firmasının imara aykırı olarak yapılan otopark ve ek binaları yıkıldı.

PEYZAJ DÜZENLEMESİ YAPILACAK

Bölgede bulunan ve yıkım tebligatı alan bazı firmalarda ise kaçak yapılarını  kendi imkanlarıyla yıktı. Ayamama deresinde yıkımlar 108 binanın tamamının yıkılmasıyla sona erecek. Yıkımların ardından Ayamama deresi etrafında planlama ve peyzaj düzenlemesi yapılacak. Ayamama Deresi çevresinde, imar, harita ve zabıta müdürlüklerinin yaptığı çalışmalarda 108 imara aykırı yapı tespit edilmiş ve daha önce de 23 iş yerine ait kaçak 75 yapı belediye ekiplerince yıkılmıştı. Büyükşehir ekipleri, dün yine Ayamama yatağında yıkım çalışması yaptı.
HaberTürk