AYD Başkanı Hulusi Belgü Fenerbahçe'de başkan adayı!

AYD Başkanı Hulusi Belgü Fenerbahçe'de başkan adayı!

Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği Başkanı Hulusi Belgü, Twitter hesabından ve bizfenerbahceyiz.com sitesinden Fenerbahçe'de başkan adayı olduğunu açıkladı. İşte AYD Başkanı Hulusi Belgü'nün açıklaması..


AYD Başkanı Hulusi Belgü Fenerbahçe'de başkan adayı!

Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği Başkanı Hulusi Belgü, Twitter hesabından ve bizfenerbahceyiz.com sitesinden Fenerbahçe'de başkan adayı olduğunu açıkladı.


AYD Başkanı Hulusi Belgü, Kasım 2013’te de Olağanüstü Genel Kurul’da Fenerbahçe başkanlığına adaylığını açıklamıştı. Ancak hakkında geçici ihraç kararı olan Hulusi Belgü'nün ihracının kaldırılması talebinin oy çokluğu ile reddedilmesi üzerine 2013 seçimlerinde aday olamamıştı.


AYD Başkanı Hulusi Belgü'nün açıklaması şu şekilde: 


"Tüm kamuoyunun malumu olduğu üzere, Fenerbahçe Spor Kulübü 17 yıldır Sayın Aziz Yıldırım tarafından yönetilmektedir. Ve yine tüm Fenerbahçelilerin hislerini paylaştığıma inanarak söylemek istiyorum ki, 17 senede sadece 6 kez şampiyon olmuş bir kulübün doğru yönetildiğini söylemek mümkün değildir. Sayın başkan Aziz Yıldırımın geçmişte kulübümüze önemli katkıları bulunduğunu kabul etmemin yanı sıra, kendisinin 3 Temmuz sürecinde Fenerbahçe'mize karşı oynanan çirkin oyunların karşısında çok yıprandığını ve saygıyı hak ettiğini de kabul ediyorum. Ama artık bunun yanında yeni bir döneme ihtiyaç olduğunu herkesin görmesi gerektiğine inanıyorum. 


Büyük Fenerbahçe günlerine yeniden kavuşmak, yurtiçinde ve yurtdışında şampiyonluklara, zaferlere koşmak, en önemlisi de Fenerbahçe'nin hak ettiği şekilde çağdaş yönetimlere kavuşmasını istiyorsak artık değişimin vakti geldiğini kabul etmemiz gerekiyor. Çok açıkça göründüğü ve bilindiği üzere halen Fenerbahçe'miz büyük bir mali kriz yaşıyor. Ve yine bununla da dürüstçe yüzleşip, yeniden ayağa kalkma vakti geldiğini kabul etmemiz gerekiyor. 


Bu vesileyle, Sayın Aziz Yıldırım'a bu hafta sonu yapılacak seçimlerde aday olmaması için ve hepimizin üzerinde mutabık kalacağı muteber bir adayı önermesi ve desteklemesi için bir çağrıda bulunmak istiyorum. Böyle bir adayı kendisinin önerememesi halinde ise, yukarıda değindiğim durumu düzeltmek ve Fenerbahçe'yi hak ettiği konuma kavuşturmak için mücadele verecek aday ya da adayların seçime tereddüt etmeden katılacağını herkesin bilmesini istiyorum." Hulusi Belgü kimdir?