Bağdat Caddesi'nde arsa kıtlığı

Bağdat Caddesi'nde arsa kıtlığıArsa bulunamayan Bağdat Caddesi'nde metrekare fiyatları ortalamanın iki katında seyrediyor.


Caddenin sonunda Küçükyalı'da butik bir projenin inşaatına başlayan Yacon İnşaat, dairelerin metrekaresini 3 bin-3 bin 750 YTL aralığında satışa sunacak.
 
İzmit Büyük Derbent'te inşa ettiği Defne Evleri ve Karlı Vadi Konakları projeleriyle tanınan Yacon İnşaat'ın, Küçükyalı'da Bağdat Caddesi üzerinde yapımına başladığı Gaye Apartmanı, 5 kat ve 14 daireden oluşuyor. Projenin 350 metrekarelik arsa üzerine inşa edildiğini ifade eden Yacon Genel Müdürü Kürşat Yaşar, şu bilgileri verdi:

"Farklı tiplerde dairelerimizin, farklı ihtiyaçlara cevap vereceğini düşünüyoruz. 40 metrekare ve 1+1 dairelerimiz yalnız yaşayan genç çalışanlar için projelendirildi. 95 metrekarelik 3+1 dairemiz ile 150 metrekarelik 4+1 dairelerimizin ise ailelerin ilgisini çekeceğini düşünüyoruz. Metrekare fiyatları 3 bin YTL ile 3 bin 750 YTL arasında değişen projemizin özellikle bu bölgede yaşayan ve yeni proje arayan kişilerin ilgisini çekeceğini düşünüyorum."

CADDENİN SONU BİLE DEĞERLİ

Bu projenin en önemli özelliğinin Anadolu Yakası'nın gözde yerleşim merkezlerinden birinde yer alması olduğunu söyleyen Kürşat Yaşar, "Bu bölgede arsa bulmak çok zor. Çevrede inşaat için boş arsa yok. Biz projemizi 35 yıllık bir binayı yıkarak gerçekleştirdik. Çevre projelere göre daha görkemli bir dış cephe, kaliteli iç dekorasyon ve Bağdat Caddesi'ne ikinci bina olmamız da projeye olan ilgiyi artırıyor" dedi.

Bu projede, şehir yaşantısından uzaklaşamayan ve Anadolu Yakası'nın keyfini doyasıya çıkarmak isteyen üst gelir grubunu hedeflediklerini söyleyen Kürşat Yaşar, "Tüm projelerimizde olduğumuz gibi bu projemizde de deprem yönetmeliğine uygun hareket ettik" diye konuştu.

Meral GÜNDOĞDU / Bugün