Başakşehir Murat Hüdavendigar Üniversitesi 2015'te açılıyor!

Başakşehir Murat Hüdavendigar Üniversitesi 2015'te açılıyor! Başakşehir Murat Hüdavendigar Üniversitesi 2015'te açılıyor!

Başakşehir'e 5 bin öğrenci kapasiteli özel üniversite geliyor. Bu yıl eğitime geçici olarak Sultangazi'de başlayacak olan Murat Hüdavendigar Üniversitesi'nin Başakşehir yerleşkesinde eğitim Eylül 2015'te başlıyor...
Geçtiğimiz yıl inşaat çalışmaları başlayan Murat Hüdavendigar Üniversitesi 120 bin metrekare inşaat alanı üzerinde kuruluyor. Murat Hüdavendigar Üniversitesi bu yıl Eylül'de geçici olarak Sultangazi'de eğitime başlayacak. Murat Hüdavendigar Üniversitesi'nin Başakşehir Yerleşkesi Eylül 2015'te açılacak.


Murat Hüdavendigar Üniversitesi, Başak Mahallesi Akşemsettin Caddesi'nde bulunan belediye hizmet binasının ve Oyakkent 1. etabın yanında yer alıyor. Murat Hüdavendigar Üniversitesi Başakşehir Yerleşkesi 5 bin öğrenci kapasitesine sahip olacak.


Murat Hüdavendigar Üniversitesi Başakşehir'de rektörlük binası, yurt, fakülteler, kütüphane, spor salonları, kongre merkezi, hazırlık okulu, kapalı otopark, mescit ve ortak kullanım alanlarından meydana geliyor.


Murat Hüdavendigar Üniversitesi Başakşehir'de Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi altında, İnşaat Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Mimarlık, İç Mimarlık, İşletme, Ekonomi, Siyaset Bilimler ve Uluslararası İlişkiler, Türk Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Psikoloji, Sosyoloji, Matematik bölümleri olacak.Gülcihan YELKENCİ/Emlakkulisi.com