12 / 08 / 2022

Başaran Ulusoy: Bayramda 250 bin kişi tatile çıkacak!

Başaran Ulusoy: Bayramda 250 bin kişi tatile çıkacak!

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Bayram tatilinde en az 250 bin kişinin tatile çıkacağını açıklarken, turizmciler de tatilin haftasonu ile birleştirilerek 9 güne çıkarılmasını beklediklerini belirtti...TÜRKİYE Seyahat Acentalan Birliği (TURSAB) Başkajıı Başaran Ulusoy. bayram tatilinde 250 bin kişinin tatile çıkacağını söyledi. Henüz açıklanmasa da bayram tatilinin 9 gün olmasını beklediklerini belirten Ulıısoy. bu dönemde yurtiçi ve yurtdışında en az 250 bin kişinin tatile çıkacağını talimin ettiklerini ifade etti. Ulıısoy. yurtiçinde en çok talep gösterilen destinasyonlann Antalya, Bodrum. Mannaris. Fethiye. yurtdışında ise İtalya, Avusturya. Macanstan. Paris olduğunu açıkladı. 

'SEKTÖR BAYRAM EDER' Konuyla ilgili olarak, rezervasyonlar iyi gitse de tatilin 9 güne çıkarılmasının turizmcilere büyük avantaj sağlayacağını vurgulayan Jolly Tur Genel Müdürü Figen Erkan, "Perşembe ve cuma gününün tatile katılması aşırı sıcakların yaşandığı bu dönemde hem tatilci, hem de sektör için yarar sağlayacak. Şu anda bayram tatili halta sonuyla beraber 5 gün gibi görünse de çoğu insan iznini katarak 9 güne tamamlıyor. Resmi tatil uzatılırsa talep daha da artar. Sektöründe bayram edebilmesi için 2 günlük uzatmaya ihtiyacımız var" dedi. 


YAZA GELMESİ ZORA SOKUYOR 

Prontotour Pazarlama Müdürü Sarp Özkar da bayram tatilini uzatma kararının genelde son haftaya bırakıldığına dikkat çekerek, "Bu da çok geç oluyor. Zaten bayramın yazın ortasına denk gelmesi bayram gibi bir bayram satışı yapmamızı engelliyor" şeklinde konuştu. 


'KIYI ŞERİDİNE TALEP VAR Etstur Yurtiçi Turlar Operasyon Müdürü Bora Genç ise. "Sezon olduğu için yurtdışından çok talep var. Aynı zamanda iç pazarda da bayram olması nedeniyle yazlık bölgelerin yüzde 100 doluluğa ulaşacağını öngörüyoruz. Yurtiçinde bütün kıyı şeridine talep var" şeklinde konuştu HEMEN 


REZERVASYON YAPTIRIN Öte yandan Tatilsepeti.com Başkanı Kaan Karayal de. "Genelde 9 günlük rezervasyonlar yapıyoruz. 

Bayram için rezervasyon talepleri hızla artmaya başladı. Tatile çıkmak isteyenlere önerimiz biran önce rezervasyon yaptı imaları yönünde. Sona kalanlar oda bulmakta zorlanabilir" dedi 


Antalya Yeni Alanya