Bereket Varlık Kiralama'nın 30 milyon TL'lik kira sertifikası ihracına onay!

Bereket Varlık Kiralama'nın 30 milyon TL'lik kira sertifikası ihracına onay! Bereket Varlık Kiralama'nın 30 milyon TL'lik kira sertifikası ihracına onay!

Bereket Varlık Kiralama'nın yönetim sözleşmesi ve alım satım sözleşmesinin birlikte kullanılması suretiyle 382 gün vadeli, 30 milyon TL tutarındaki kira sertifikası ihracına ilişkin Tertip İhraç Belgesi Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylandı.


Bereket Varlık Kiralama, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) Tertip İhraç Belgesi Onayı hakkında açıklama yaptı. 

Bereket Varlık Kiralama'nın Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.'nin fon kullanıcısı olarak yer alacağı, yurtiçinde tahsisli olarak satılmak üzere, yönetim sözleşmesi ve alım satım sözleşmesinin birlikte kullanılması suretiyle 382 gün vadeli, 30 milyon TL tutarındaki kira sertifikası ihracına ilişkin Tertip İhraç Belgesi Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylandı.

Bereket Varlık Kiralama KAP açıklaması:
Sermaye Piyasası Kurulu'nun 19.09.2019 tarih ve 52/1198 sayılı toplantısında onaylanan ihraç tavanı kapsamında, Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.'nin fon kullanıcısı olarak yer alacağı, yurtiçinde tahsisli olarak satılmak üzere, yönetim sözleşmesi ve alım satım sözleşmesinin birlikte kullanılması suretiyle 382 gün vadeli, 30.000.000,- Türk Lirası tutarındaki kira sertifikası ihracına ilişkin Tertip İhraç Belgesi Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanmıştır. Kamuoyunun bilgilerine arz ederiz.