Berk Oktay ile Merve Şarapçıoğlu'nun mal paylaşımı davası başladı!

Berk Oktay ile Merve Şarapçıoğlu'nun mal paylaşımı davası başladı!Berk Oktay ile Merve Şarapçıoğlu arasındaki ‘mal rejimi davası’nın ilk celsesi görüldü. Tanıkların dinlendiği dava 2 Kasım tarihine ertelendi.


2016 yılında evlenen oyuncu Berk Oktay ile Merve Şarapçıoğlu, Şarapçıoğlu’nun Oktay'ın uygunsuz görüntülerini sosyal medyada paylaşması nedeniyle geçen yıl boşandı. Oktay, dava sürecinde mahkemeye ‘mal rejimi listesi’ sundu ve eski eşinin kendisine 250 bin lira ödemesi gerektiğini iddia etti. Şarapçıoğlu ise bu listenin uydurma olduğunu ifade ederek karşı dava açtı.

Berk Oktay ile Merve Şarapçıoğlu

Hürriyet'te yer alan habere göre; mal rejimi davasının ilk celsesi geçtiğimiz hafta İstanbul Anadolu 8. Aile Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmada, davacının getirdiği tanıklar Melis Dede ve Lütfü Sapmaz dinlendi. Merve Şarapcıoğlu’nun üniversiteden arkadaşı olduğunu söyleyen Melis Dede, şu ifadeleri kullandı: “Merve’nin evlendikten sonra harcamalarına dikkat ettiğine şahit oldum. Hatta bir keresinde Berk’in babası Merve’yi yanımda arayarak ‘Dijitürk faturanız çok gelmiş, bazı paketleri iptal mi etsek?’ dediğini duydum. Merve’ye ailesinin harçlık bıraktığını duydum. Berk’in parasını babasının yönettiğini biliyorum. Merve’nin evlendikten sonra okul masraflarını ailesi karşıladı. Düğün masraflarını da yarı yarıya karşıladılar.”

Düğün masrafını yarı yarıya ödediler

Düğün salonu sahibi Lütfü Sapmaz ise “Düğün masraflarını gelenek olarak erkek tarafı öder. Nadiren ortak ödeme yapılır. Düğünde taraflar ödemeyi yarı yarıya olacak şekilde birlikte yaptı” şeklinde konuştu. Berk Oktay’ın avukatı, ifadelerin doğru olmadığını savunarak davalı tarafında dinlenmesini istedi. Hakim, davalı tanıklarının dinlenmesi, davacı vekiline gider gösterilen ve faturaları sunulan harcamalarla ilgili itirazların yapılması için duruşmayı 2 Kasım tarihine ertelediğini açıkladı. 

Berk Oktay ile Merve Şarapçıoğlu

Hayvanlara bağışlayacağım

Merve Şarapçıoğlu, Berk Oktay tarafından mahkemeye sunulan ‘mal rejimi listesi’nde yazılan rakamlar ve istekler için şaşırdığını ifade ederek, şu açıklamalarda bulunmuştu: “Uydurduğu rakamlar üzerinden beni kendisine 250 bin TL borçlu göstermiş. Bir insan eşiyle gittiği tatillerin kalem kalem hesabını mı tutar? Bu mal rejiminden hakkıma düşen payı sokak hayvanlarına bağışlayacağım.''