14 / 08 / 2022

Beyşehir'de 188 hektarlık alanda turizm tesisi kuruluyor! 

Beyşehir'de 188 hektarlık alanda turizm tesisi kuruluyor! 

Beyşehir Gölü, turizme kazandırılıyor. Beyşehir Gölü kenarında 188 hektarlık alanda; plaj, marina, kamping alanı, bungalovlar ve çadır kamplı tesisler inşa ediliyor.Türkiye'nin en büyük tatlı su göllerinden olan Beyşehir Gölü kenarındaki 188 hektarlık alanda; plaj, marina, kamping alanı, bungalovlar ve çadır kamplı tesisler kurulacak. Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, "Beyşehir, Konya için deniz niteliğindedir. Bu projeyle Konyamızın, İç Anadolu'nun yazlığı olacak bir yer hazırlıyoruz" diye konuştu.

Habertürk'te yer alan habere göre; Konya ve Isparta sınırları içinde bulunan 650 kilometrekare alana sahip Beyşehir Gölü, turizme kazandırılacak. Türkiye'nin en büyük tatlı su gölleri arasında yer alan gölün Karaburun mevkisine; plaj, marina, kamping alanı, bungalovlar ve çadır kamplı tesisler inşa edilecek. 

Beyşehir de 188 hektarlık alanda turizm tesisi kuruluyor! 

"BEYŞEHİR KONYA İÇİN DENİZ NİTELİĞİNDE"

Turizme kazandırılması amaçlanan bölgenin 188 hektarlık bir alanı kapsadığına dikkat çeken Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, projeye ilişkin şunları kaydetti: 

"Beyşehir Karaburun´da 188 hektarlık bir alanda plaj, marina, kamping alanı, bungalovlar ve çadır kamplı tesisler olmak üzere kapsamlı bir çalışma yaptık. Projenin animasyonunu sosyal medya yoluyla vatandaşımıza izlettik. Görüşlerini aldık. Beyşehir, Konya için deniz niteliğindedir."

Beyşehir de 188 hektarlık alanda turizm tesisi kuruluyor! 

"İÇ ANADOLU'NUN YAZLIĞI OLACAK"

Bu projeyle Konya'nın İç Anadolu´nun yazlığı olacak bir yer hazırladıklarını ifade eden Bayındır, "Bu sene plaj, karavan ve günü birlik kamping alanını çözeceğiz. Manzaraya hakim bir yerde kademeli bir biçimde bungalovlar yerleştireceğiz. Plajın arka planında, sazın içinde çakma ağaçlarla ahşap yapı kavramıyla yine bungalovlar ve kameriyeler çözeceğiz" diye konuştu.

Beyşehir de 188 hektarlık alanda turizm tesisi kuruluyor! 

"GÜZEL BİR TATİL OLANAĞI SUNACAĞIZ"

Bayındır, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Plajımız, Akdeniz de ne varsa; şezlonguyla, çadırıyla, şemsiyesiyle tabi gözetleme kulelerine kadar düzenli bir biçimde, buraya gelen vatandaşın hem kendini dinleyeceğiz, hem yüce Mevla'nın bu verdiği cömert bu güzellikleri yerinde yaşayacağı bir manzarayla güzel tatiller yapmalarını sağlayacağız."

İBB ve Adalar Belediyesi arasında 'gecekondu' tartışması!