08 / 12 / 2023

Bin kişiye mezar olan Rönesans Sitesi'nde son dakika gelişmesi! 4 kişi daha tutuklandı

Bin kişiye mezar olan Rönesans Sitesi'nde son dakika gelişmesi! 4 kişi daha tutuklandı

6 Şubat Kahramanmaraş merkezli Hatay'da depremlerde yıkılan ve yaklaşık bin kişinin hayatını kaybettiği Rönesans Sitesi'nin gözaltına alınanlardan 4 kişi tutuklandı.Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı Deprem Suçları Soruşturma Bürosu tarafından, Kahramanmaraş merkezli depremlerde Hatay'da yıkılan binalardaki ölüm ve yaralanmalarla ilgili kusurları tespit edilenlere yönelik soruşturmalrında devam ediyor. Depremlerde yıkılan Hatay'daki Rönesans Sitesi için göz altına alınan 5 sorumludan 4'ü tutuklandı.

Bu kapsamda, Antakya ilçesi Ekinci Mahallesi İnönü Bulvarı'nda 2012 yılında yapılan ve depremde yıkılması sonucu yaklaşık 1000 kişinin hayatını kaybettiği Rönesans Sitesi'nin müteahhidi Mehmet Yaşar Coşkun'un eşi D.B. Coşkun, statik proje ve uygulama denetçisi B.S, uygulama denetçisi M.H.E, yapı denetim şirketinin yetkilisi ve müdürü A.K, kontrol elemanı Ö.A. hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde Hatay'da 2012 yılında yapılan ve "Cennetten bir kare" olarak lansmanı yapılan Rönesans Rezidans, depremde yerle bir olmuş, ve bin kişi enkaz altında kalarak yaşamını yitirmişti.

RÖNESANS REZİDANS'TA SON DAKİKA GELİŞMESİ!

Hatay'daki Rönesans Sitesi'nde gözaltına alınan şüphelilerden 4'ü, işlemlerinin ardından çıkarıldığı nöbetçi hakimlik tarafından tutuklandı, D.B. Coşkun ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Rönesans Sitesi'nin yurt dışına kaçmaya çalışırken İstanbul Havalimanı'nda yakalanan müteahhidi Mehmet Yaşar Coşkun 11 Şubat günü, sitenin yapı denetim sorumlusu Ali Onur Çinçinoğlu 21 Mart tarihinde sitenin mühendislerinden olan E.D. ise 22 Eylül tarihinde tutuklanmıştı.

Bin kişiye mezar olan Rönesans Sitesi nde son dakika gelişmesi! 4 kişi daha tutuklandı

YAPI DENETİM SORUMLUSU TUTUKLANDI!

Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı Deprem Suçları Soruşturma Bürosu, 28 Şubat'ta, Rönesans Sitesi'nin yurt dışında olduğu belirlenen ortağı Hüseyin Yalçın Coşkun için de iade talepnamesi ve kırmızı bülten çıkarılması talebini Adalet Bakanlığına iletmişti.

Kahramanmaraş merkezli olarak gerçekleşen ve asrın felaketi olarak nitelendirilen depremlerde Hatay'da yıkılan Rönesans Rezidans'ın yapı denetim sorumlusu Ali Onur Çinçinoğlu Mart ayında tutuklanmıştı.

Binlerce kişiye mezar olmuştu! Rönesans Rezidans ile ilgili beklenen haber geldi! Flaş gelişme...
Rönesans Rezidansın yıkılma nedeni ortaya çıktı! Prof. Dr. Ahmet Ercan tek tek anlattı!
Geri Dön