Bitlis Güroymak’taki 38 metruk bina yıkıldı!

Bitlis Güroymak’taki 38 metruk bina yıkıldı! Bitlis Güroymak’taki 38 metruk bina yıkıldı!

Bitlis'in Güroymak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçede başlayan yağışlardan etkilenen ve tehlike arz eden 38 metruk bina yıkıldı.

Bitlis Güroymak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçede etkili olan yağışlardan etkilenen ve tehlike arz eden 38 metruk bina yıkıldı.

Habertürk Gazetesi'nde yer alan habere göre Güroymak Belediyesi'nce sahipleri tarafından terk edildiği için zamanla harabeye dönüşüp çökme riskine yol açan, halkın can ve mal güvenliğini tehdit etmesi nedeniyle şikayetlere neden olan metruk binalar bir bir yıkılıyor.

Yıkım öncesi Güroymak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, çevreye güvenlik şeridi çekerek evlerin bulunduğu sokağı trafiğe kapattı. Yıkımdan sonra ortaya çıkan moloz ve atıklar da iş makineleri yardımıyla kamyonlara yüklenip bölgeden çıkartıldı. 

Güroymak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ufuk Özen Alibeyoğlu, "Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve ilçe estetiğinin korunması belediye olarak önceliklerimiz arasındadır. Zira harabeye dönüşen metruk yapılar, kent estetiğini bozmasının yanı sıra madde bağımlılarının kullandığı mekanlara da dönüştüğü için toplumsal bir sorun haline de gelmekteydi. Bu nedenle ekiplerimiz tarafından harabeye dönüşen 38 metruk binanın yıkım çalışması yerine getirildi" diye konuştu. 

pus