Bodrum'da çöplük alanda çıkan yangın güçlükle kontrol altına alındı!

Bodrum'da çöplük alanda çıkan yangın güçlükle kontrol altına alındı! Bodrum'da çöplük alanda çıkan yangın güçlükle kontrol altına alındı!

Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Turgutreis Mahallesi Dereköy mevkindeki vahşi çöp depolama alanında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Bodrum'da çöplük alanda çıkan yangın makilik alana sıçradı.
Bodrum'da çöplük alanda çıkan yangın makilik alana sıçradı. Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Turgutreis Mahallesi Dereköy mevkindeki vahşi çöp depolama alanında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Patlamalarda devam eden yangına Muğla Büyükşehir Belediyesine bağlı çok sayıda itfaiye ekibi ile Milas Orman İşletme Müdürlüğüne ait 2 uçak, 1 helikopter ve arazözlerle müdahale edildi. Rüzgarın da etkisiyle büyüyen yangın makilik, otluk ve tarım arazisine sıçradı.


Yangın nedeniyle Bodrum'un bazı mahallelerinin üzeri dumanla kaplandı. Çöplükte çalışan işçiler ile arazi sahipleri, kovalarla yangın söndürme çalışmalarına destek verdi. Bölgede bulunan büyükbaş hayvanlar, sahipleri tarafından uzaklaştırıldı. Yangın, karadan ve havadan müdahale ile kontrol altına alındı. Bölgede soğutma çalışmaları devam ediyor.


Yeni Asır