19 / 08 / 2022

Bosch'un Manisa'daki 40 Milyon TL’lik fabrikası açıldı!

Bosch'un Manisa'daki 40 Milyon TL’lik fabrikası açıldı!

Bosch'un Manisa'daki 40 Milyon TL’lik fabrikası açıldı. Açılışta konuşan Bosch Termoteknik Türkiye Ticari İşler Genel Müdürü Akın Kazak, 'Aralık 2016’da açılan İnovasyon Merkezi yatırımımızı bu sene Lojistik Merkezimiz ile güçlendiriyoruz.' dedi.Bosch Termoteknik, Manisa Fabrikası tarafından hayata geçirilen ve 22 Mayıs 2019 tarihinde açılışı yapılan Lojistik Merkezi ile Türkiye’deki yatırımlarını sürdürüyor. Bosch Termoteknoloji, Manisa Fabrikası bünyesinde yeni açılan 13 bin 700 metrekarelik Lojistik Merkezi’ne 40 milyon TL yatırım gerçekleştirdi.

Mal giriş, depolama, üretim besleme ve müşterilere olan sevkiyat süreçleri Endüstri 4.0 uygulamalarıyla yüzde yüz izlenebilir hale gelirken, Lojistik Merkezi’nde tüm sevkiyat planlama ve malzeme hareketlerinde, barkot okuyucular, RFID, rampa yöntemi gibi modern teknolojiler kullanılarak çözümler sunuluyor. Sistem üzerindeki faaliyetler gerçek zamanlı olarak ekranlardan izleniyor.

Bosch Termoteknik Türkiye Ticari İşler Genel Müdürü Akın Kazak 'Şirketimiz, Türkiye ve bölge ülkelerinin yanı sıra başta Avrupa ve İngiltere olmak üzere 40’ın üzerinde ülkeye sevkiyat sorumluluğunu taşıyor. Bu sorumluluk Bosch merkezin, Türkiye’ye olan güvenini yansıtıyor ve büyük potansiyel taşıyor. Stratejik konumumuzu yatırımlarla destekliyoruz; Aralık 2016’da açılan İnovasyon Merkezi yatırımımızı bu sene Lojistik Merkezimiz ile güçlendiriyoruz. Yeni Lojistik Merkezimiz ile tüm süreçlerimizi tek bir noktadan koordine ediyor olmamız hem iç hem dış lojistikte bize verimlilik kazandıracak. Üretime ve müşterilerimize daha etkin ve hızlı teslimat yapacağız.' dedi.