Bosphorus City'de 2 günde 164 konut satıldı

Bosphorus City'de 2 günde 164 konut satıldı Bosphorus City'de 2 günde 164 konut satıldı

Bosphorus City'de 2 milyon değerindeki 4 yalı alıcı bulan konutlar arasında ilk sırada yer aldı.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Bosphorus City'de iki günde 164 konut satıldı. 2 milyon değerindeki 4 yalı alıcı bulan konutlar arasında ilk sırayı aldı.

Sinpaş GYO, Bosphorus City'de İstanbul Boğaz'ını  yeniden yorumluyor. 26 bin metrekare büyüklüğünde 720 metre uzunluğunda boğazı, 2 boğaz köprüsü, Ortaköy Meydanı'ndan, Beylerbeyi'ne, Kanlıca'dan Yeniköy'e kadar birçok Boğaz semti Bosphorus City'de hayat buluyor. Yaklaşık 1/3'ü yeşil alandan oluşan projede, cafeler-restaurantlar, dans salonları, açık-kapalı yüzme havuzları,  spor kompleksleri, mini golf sahaları, masaj odaları, sağlık klubü gibi birçok  sosyal ve sportif öğe İstanbul'un 2. Boğazı Bosphorus City'de boğazın güzellikleri ile birleşiyor. Modern ve geleneksel mimarinin birleştiği Bosphorus City'de yer alan Yalılar, Saraybahçe Evleri, Yeditepe Kuleleri, Yalı Apartmanları, 1+1 den 5+2 `ye kadar 68-615 metrekare aralığında 38 farklı metrekare seçeneğiyle İstanbul'un 2. Boğazı'nda yaşama alternatiflerini sunuyor.

Ağustos-Eylül 2008'de yapımına başlanacak olan  "Bosphorus City",  Sinpaş GYO'nun Küçükçekmece Halkalı Mahallesi'nde mülkiyeti tamamen kendisine ait olan 246 bin 92 metrekare büyüklüğündeki 800 ada ve 4 parselin üzerinde yer alacak. Otopark ve sığınak alanları teknik mekanlar da dahil toplam inşaat alanı, 446 bin 647 metrekare olacak.

Önceden planlandığı gibi yapı ruhsatları alınan projenin birinci etabında 663 adet bağımsız birim, 81 bin 520 metrekare satılabilir alan bulunuyor. 1. etap inşaatın başlamasından 24 ay sonra bitirilmesi planlanan Bosphorus City, 2 bin 793 konuttan oluşacak.

İstanbul Boğazı'na yeni bir yorum getirerek, Boğaz'ın zarafetini dünya çapında mimari bir şaheser olarak yeniden inşa edecek olan Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın Bosphorus City projesinin lansmanı bugün gerçekleştirildi. Bosphorus City tanıtımı şerefine Türkiye'ye gelen dünyanın en popüler sanatçılarından biri olmanın yanı sıra 1.5 milyar doları  aşan gayrimenkul yatırımları ile de dikkat çeken Julio Iglesias da projenin tanıtım toplantısına katıldı.

Sinpaş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik ile birlikte lansmana katılan Iglesias,  Küçükçekmece / Halkalı'da yapılacak olan projeyi ilgiyle inceledi ve gayrimenkule yapılacak yatırımın en doğru yatırım olduğunun altını çizdi. Lansmanda, Sinpaş GYO İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik ve Sinpaş GYO Genel Müdürü Yardımcısı Seba Gacemer Bosphorus City projesi konusunda detaylı bilgi verdiler.

Ömer Faruk Çelik, yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Dünya ekonomisinde türbülans, Türkiye ekonomisindeki belirsizliğe rağmen biz hem ülkemize hem de sektörümüze güvenerek projelerimize devam ediyoruz. Bugün sektörümüzün durumu, diğer sektörlerden farklı değil. Piyasaların durgunluğu, iç ve dış belirsizliklerin düzelmesiyle hızlanarak tekrar ivme kazanacaktır. Bu tür belirsizlik dönemlerinin ardından İnşaat Sektörü'nün büyümesinin devam edeceğine inanıyoruz.

Ülkemizin her yıl 700 bin adet konut ihtiyacı olduğu,  talebin olumlu piyasalarda arttığı, olumsuz piyasalarda azaldığını dikkate alırsak, 2008' in son çeyreğinde sektörün bir miktar daha hız kazanacağı ortadadır. Bu nedenle Bosphorus City projesine altı yılda 550 milyon dolar gibi bir yatırım bütçesi planladık."

2005 yılında başlayan Projenin, tasarım çalışmalarının 1095 gün sürdüğünü, bu özelliği ile Bosphorus City'nin sektörün en emek yoğun projesi olduğunun altını çizen Genel Müdür Yardımcısı  Seba Gacemer, Bosphorus City sakinlerinin, projede yer alan Boğaz Köprüsü'nün üzerinde yürüyebileceklerini ya da yalılarından bir sandalla Bosphorus City'nin Kandilli semtindeki Liman Restoran'a balık yemeğe gidilebileceğini söyledi.

Gacemer, daha sonra 26 bin metrekarelik bir alana yayılan 720 metre uzunluğundaki Boğaz'da hem iki yaka arasında hem de aynı yakadaki semtlere su taşıtlarıyla ulaşımın sağlanabileceğini söyledi. 

Devrimci Ödeme Planı Bosphorus City'de de uygulanıyor...

Gacemer, SİNPAŞ GYO'nun 2008 yılında başlattığı ve büyük ses getiren TÜFE endeksli 60 ay vadeli  devrimci ödeme planının Bosphorus City'de de geçerli olduğunu,  lansman fiyatlarının da değişik ev tiplerine göre 153 bin YTL ile 2 milyon YTL arasında olacağını belirtti.

Sinpaş GYO'nun özel müşteri grubunun davetli olduğu tanıtım günlerinin Küçükcekmece-Halkalı'daki arazinin en yüksek noktasında konumlanan Bosphorus City Galeri'de başlatıldığını belirten Gacemer, `15 Haziran'a kadar sürecek tanıtım günleri süresince Bosphorus City Galeri'ye gelen davetlilerin Boğaz'a nazır en güzel evi seçebileceğini ve evlerini daha uygun koşullarla alabileceklerini söyleyerek,  erken alanın kazanacağını önemle vurguladı'

Sinpaş GYO, konsept projelerine bir yenisini ekleyerek "Bosphorus City"yi hayata geçiriyor. "Yaşayan Boğaziçi" konseptini esas alarak Boğaziçi'nin güzelliklerini Halkalı'ya taşıyan "Bosphorus City", sakinlerine Boğaziçi'ni yaşama fırsatı verecek. Üstelik boğaz keyfi için trafik çilesi çekmek gerekmeyecek...

www.bosphoruscity.com.tr 

Tel: 0 212 678 00 50


 

pus