Bu yıl vergi düzenlemesi olmayacak!

Bu yıl vergi düzenlemesi olmayacak! Bu yıl vergi düzenlemesi olmayacak!

Maliye Bakanı Ağbal, ekonomi gündemine ilişkin soruları yanıtladı. Ağbal, 2017 yıl sonuna kadar vergilerle ilgili bir düzenleme planı olmadığını belirtti.


Maliye Bakanı Ağbal, 2017 yıl sonuna kadar vergilerle ilgili bir düzenleme planı olmadığını açıkladı. 


Ağbal, “KDV ile ilgili çalışmada bir oran indirimi asla söz konusu değil. Yüzde 18 KDV oranında hiçbir şekilde indirim olmayacak. KDV'de küçük işletmeler için tek oran üzerinde çalışıyoruz” şeklinde konuştu.


Maliye Bakanı Ağbal, büyüme ivmesinin artarak devam ettiğini belirterek, geçici vergi indiriminin devam etmesini de gerekli görmediğini belirtti. 


Türkiye'nin 2017 yılında çok rahat yüzde 5'in üzerinde büyüyeceğini söyleyen  "Büyüme hikayesini orta vadede de sürdürecek bir ivmeye girmiş olduk. 2017 yılı büyüme tahminini yukarı yönlü revize edeceğiz. 2018-2020 yıllarına ilişkin büyüme hedeflerini bu ay içinde paylaşacağız. Orta Vadeli Plan, eylül sonuna doğru açıklanacak" dedi.


En çok tartışılan konularından biri olan faize de değinen Ağbal, "Reel sektör haklı olarak faiz oranlarının yüksekliğinden şikayet ediyor. Ekonomi yönetimi olarak faiz oranlarının aşağı gelmesini sağlayacak genel ekonomik koşulları, tedbirleri almak bizim görevimiz. Finansal piyasalardaki kırılganlığın tamamen ortadan kalktığını söyleyebiliyoruz. Faiz oranları enflasyonun da aşağı gelmesi ile beraber aşağı doğru gelecek” ifadelerini kullandı.
Dünya