Bursa Yapı ve Yaşam Fuarı açıldı!

Bursa Yapı ve Yaşam Fuarı açıldı!

Dünyanın en büyük 250 inşaat şirketi arasında 40'a yakın Türk firmasının bulunduğuna dikkati çeken Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı İbrahim Burkay, bu durumun uluslararası arenadaki başarıyı koyduğunu vurguladı.Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Ticari Safari projesi kapsamında yurt dışından ve yurt içinden alım heyetlerini üyeleriyle buluşturduklarını belirterek, "Güney Marmara 'daki 40'a yakın ticaret ve sanayi odasında yapı sektöründe faaliyet gösteren firmalarımızla 17, 18 ve 36'ncı komite üyelerimizi buluşturuyoruz. Üyelerimizin bu görüşmelerden de önemli iş bağlantılarıyla ayrılacağını umut ediyoruz" dedi. 

BURSA (İHA) - BTSO'nun desteğiyle hazırlanan '26. Uluslarası Yapı ve Yaşam Fuarı' ile '9. Isıtma, Soğutma, Havalandırma ve Doğalgaz Teknolojileri' ile 'Bursa Kent 2014' fuarları kapılarını açtı. Fuarın açılışında konuşan BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay, BTSO'nun desteğiyle bu yıl 26'ncısı düzenlenen ve alanında Anadolu'nun en büyük organizasyonu olan Yapı ve Yaşam Fuarı'nın firmalar açısından faydalı geçmesini temenni etti. İnşaat sektörünün istihdam üzerindeki olumlu etkileri ve gayri safi yurt içi hasılanın ortalama yüzde 10'una denk.gelen büyüklüğü ile Türkiye'nin lokomotif sektörleri arasında yer aldığını dile getiren Burkay, "İnşaat sektörümüz hem yurt içinde büyümeye ve istihdama katkı sağlıyor, hem de küresel arenada bayrağımızı yükseklere çıkararak göğsümüzü kabartıyor. Dünyanın en büyük 250 inşaat şirketi arasında 40'a yakın Türk firmasının bulunması da firmalarımızın uluslararası arenadaki başarısını ortaya koyuyor" dedi. 

İbrahim Burkay, "BTSO olarak ortak akılla belirlediğimiz ve kentimizin gelecek vizyonu için kurguladığımız oyun planında firmalarımızın sürdürülebilir bir büyüme yakalaması, dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmeleri ve rekabetçilikleri büyük önem taşıyor. Bu noktada özellikle üretici kimliğiyle öne çıkan firmalarımızın ihracat potansiyellerini artırmak için hayata geçirdiğimiz Küresel Fuar Acentesi projemizle üyelerimizi dünyanın dört bir yanındaki fuarlara götürüyoruz" diye kopuştu. Küresel Fuar Acentesi Projesi ile inşaat sektöründe faaliyet gösteren üyelerini Dubai ve Berlin'de gerçekleştirilen fuarlara götürdüklerini hatırlatan Burkay, 4 yılda 12 bin BTSO üyesini sektörlerinde dünyadaki en önemli fuarlara götürmeyi hedeflediklerini vurguladı. 

Vali Münir Karaloğlu ise, Türkiye ekonomisinin büyümesine inşaat ve yapı sektörünün büyük katkılar sunduğunu belirterek, 'Türkiye, kentsel dönüşüm konusunda kararlı. 

Kentlerimizin ve bireylerimizin hayat kalitesini artırmak için Türkiye bu işi başarmalı. Yerel yönetimler olarak bu konuda azami gayret sarf ediyoruz" diye konuştu. 

TUYAP Bursa Fuarcılık AŞ Genel Müdürü İlhan Ersözlü ise fuarlara 12 ülkeden 219 firma ve firma temsilcisinin iştirak ettiğini, toplam ziyaretçi sayısının da 40 bin kişinin üzerine çıkmasını hedeflediklerini belirtti. Konuşmaların ardından protokol üyeleri fuarların açılışını gerçekleştirdi. Daha sonra ise Vali Karaloğlu, BTSO Başkanı Burkay ve protokol üyeleri stantları gezdi. Açılışta BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk, BTSO Başkan Yardımcısı İsmail Kuş, Yönetim Kurulu üyeleri Aytuğ Onur ve Şakir Umutkan ile AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Atilla Ödünç de hazır bulundu. Fuarlar, 2-5 Nisan 2014 tarihleri arasında 11.00-21.00,6 Nisan 2014 tarihinde ise 11.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Son An