Bursa Yıldırım'daki projelerin yüzde 70’i hayata gerçirildi!

Bursa Yıldırım'daki projelerin yüzde 70’i hayata gerçirildi!

Seçim döneminde vaat ettiği projeleri tek tek hayata geçiren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, 5 yıllık projelerin yüzde 70’ini 18 ayda tamamladıklarını söyledi.


Seçim döneminde vaat ettiği projeleri tek tek hayata geçiren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, 5 yıllık projelerin yüzde 70’ini 18 ayda tamamladıklarını söyledi. ’Yeni Yıldırım’ı oluşturmak için vatandaşa söz verdikleri projelerin yüzde 70’ni hayata gerçekleştirmenin gururunu yaşadıklarını söyleyen Başkan Edebali, “Bizim yönetim anlayışımızda insanlarımızın şehrin sakini değil sahibi. Halkla belediyeyi yaklaştırdık” dedi. Yıldırım’da sosyal ve kültürel projelerin büyük oranda tamamlanmasının ardından imar ve yapılaşma alanında somut adımlar atamaya başladıklarını dile getiren Başkan İsmail Hakkı Edebali, “İlçeyi yeniden ayağa kaldırmak, sosyal yönü güçlü, ekonomik gücü yüksek, insanları geleceğinden emin ve daha mutlu bir Yıldırım’ı inşa etmek için çalışmalarımız hızla sürüyor. Bu süreçte vatandaşlarımızın beklentilerine de kulak vereceğiz. El birliği ile yeniden doğacak Yıldırım’ın gelecek 100 yılını planlamak arzusundayız” ifadelerini kullandı. Yıldırım Belediyesi’nin hazırladığı ve ilçenin yüzde 32’sini kapsayan olan kentsel dönüşüm projeleri ile bölgenin kanayan yarası haline gelen çarpık yapılaşma yerini modern, ferah ve güvenli konutlara bırakacak. İlçeye kazandırılan mahalle konakları, gençlik merkezleri, kapalı pazar alanları ile de dönüşümün sosyal boyutu destekleniyor.


PRESTİJ PROJELERİ GÜN SAYIYOR

Seçim döneminde Türkiye’nin en büyük spor komplekslerinden birisini Yıldırım’a kazandıracağının sözünü veren Başkan Edebali, kısa süre içerisinde bu projenin de başlayacağını hatırlattı. Tesisin bünyesinde 5 bin kişilik spor salonu, jimnastik salonları, çim sahalar, spor lisesi ve yüzme havuzları bulunacak. Bursalı fıkıh alimi Molla Yegan’ın adını taşıyan ve Fatih Sultan Mehmet’in tahsil gördüğü Molla Yegan Medresesi’nin olduğu bölgeye de büyük bir kültür merkezi inşa edilecek. Başkan Edebali’nin Yıldırımlılara verdiği bir diğer söz olan Tarihi Osmanlı Çarşısı’nda da önemli adımlar atıldı. İlçedeki tarihi aks üzerinde kalan bölgede yapılacak Osmanlı Çarşısı, hem bölgeye, hem de tarihi aksa katma değer sağlayacak. Bursa’nın en büyük büyük yatırımlarından birisi olacak ve 35 hektarlık alan üzerine inşa edilecek Sular Vadisi ve Doğa Parkı da Karamazak, Piremir, Namazgah, Teferrüç, Umurbey ve Kurtoğlu mahallelerini cazibe merkezi haline getirecek.


Bursa Haber