Bursa'da 45 bin kişilik stadyum inşaatı devam ediyor!

 Bursa'da 45 bin kişilik stadyum inşaatı devam ediyor!

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan yeni stadyum inşaatında yüklenici firma halen 200’e yakın işçi ile çalışmalarını sürdürürken, çatı imalatı ile ilgili demir aksamın üretim çalışmaları da Tuzla’da devam ediyor


Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan 45 bin kişilik yeni stadyumun inşaatını yapan ve maddi sıkıntı içinde bulunduğu bildirilen GİNTAŞ’ın, Bursa 1´inci Asliye Ticaret Mahkemesi'nden iflas erteleme isteğinde bulunduğu, bu süreçte stadyum inşaatının da durduğu yönünde basında haberler yer alması üzerine firma yetkililerinden açıklama geldi. Yüklenici firması GİNTAŞ adına yazılı bir açıklama yapan Neşet Tahir Doğru, mahkemeden iflas erteleme kararı aldıklarını doğruladı, ancak başta stadyum inşaatı olmak üzere hiçbir projelerinin durmadığını açıkladı. Doğru, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: "Firmamız Bursa Stadyumu´nun aynı zamanda çatı hariç tüm ince inşaat islerini de yapmakta olup, bu bölümdeki işlerde herhangi bir yavaşlama söz konusu değildir. Şirketin finansal yapısının düzeltilmesi için çalışmalar sürdürülüyor.”


İnşaat 200 işçiyle sürüyor

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi’nin bu dönem Bursa’ya kazandıracağı en önemli anıtsal yapılardan biri olan stadyumla ilgili süreç Büyükşehir Belediyesi tarafından da yakından takip ediliyor. İnşaatın durduğuna yönelik basında yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, bugün itibariyle 200 yakın işçiyle çalışmaların devam ettiğini, kaba inşaatı devam eden stadyumun normal takvime göre 1 yıl içinde tamamlanacağını vurguladı. Yüklenici firmanın finansal yapısı nedeniyle yaşanan sürecin inşaatı olumsuz etkilemediği belirtilirken, çatı imalatlarını üstlenen firmanın da demir aksamla ilgili üretimlerini Tuzla’daki şantiyesinde devam ettirdiği, stadyumun belirlenen iş takvimi içinde tamamlanacağı vurgulandı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi