Bursa'da kentsel dönüşüm kapsamında 4 katlı bina 15 saniyede yıkıldı!

Bursa'da kentsel dönüşüm kapsamında 4 katlı bina 15 saniyede yıkıldı!Osmangazi Belediyesi kentsel dönüşüm kapsamında depreme dayanıklı olmayan 4 katlı binayı 50 kilo dinamit kullanarak 15 saniyede yıktı. Osmangazi Belediyesi, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında yıkım çalışmalarını sürdürüyor...


Osmangazi Belediyesi kentsel dönüşüm kapsamında depreme dayanıklı olmayan 4 katlı binayı 50 kilo dinamit kullanarak 15 saniyede yıktı. Osmangazi Belediyesi, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında yıkım çalışmalarını sürdürüyor. Soğanlı Mahallesi'ndeki Osmangazi Belediyesi'ne ait şantiyede yapılan incelemeler neticesinde depreme dayanıklı olmayan bir bina tespit edildi.


Bunun üzerine binanın yıkılmasına karar verildi. İlk olarak binanın altına duvarlar açıldı ve dinamitler yerleştirildi. Ayrıca patlama esnasında etraftaki evlerin hasar görmemesi için binanın dört bir tarafı çelik hasırlarla çevrildi. Patlama esnasında geniş güvenlik önlemleri alındı. Binanın çevresinde bulunan evlerde oturan vatandaşlar da uyarıldı. Şantiye alanında aramakurtarma ekipleri de hazır bulundu. Osmangazi Belediyesi, bu yıkımla birlikte ilk defa bir binayı dinamitle patlattı. 


Bursa Haber