27 / 09 / 2022

Gaziosmanpaşa'da kentsel dönüşüm kapsamında 2 bin 54 konut teslim edilecek!

Gaziosmanpaşa'da kentsel dönüşüm kapsamında 2 bin 54 konut teslim edilecek!

Kentsel dönüşüm kapsamında daha önce 3 bin 843 konutun tamamlanarak hak sahiplerine teslim edildiği Gaziosmanpaşa’da, 2 bin 54 konut daha hak sahiplerine teslim edilecek. Türkiye’nin en büyük ve kapsamlı kentsel dönüşümün çalışmasının yürütüldüğü Gaziosmanpaşa’da çalışmalar hız kesmiyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ve Gaziosmanpaşa Belediyesi iş birliğiyle ilçedeki yapı stoğunun üçte birini yenileyecek olan kentsel dönüşüm çalışmalarında konutlar hak sahipleriyle buluşuyor. Gaziosmanpaşa Belediyesi'nin resmi sitesinde yer alan habere göre; daha önce 3.843 konutun hak sahiplerine teslim edildiği, yapımı tamamlanma aşamasına gelen 4 projede toplam 2.054 konut daha teslim edilecek. Deprem yönetmeliğine uygun, güvenli ve sağlam yapıların yapıldığı kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında sosyal donatı ve yeşil alanların sayısı da hızla çoğalıyor. 

YILDIZTABYA MAHALLESİ 1. ETAP KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Gaziosmanpaşa’da başlatılan 4 bin 400 konutluk projenin ilk etabı olan Yıldıztabya Mahallesi 1. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi’nde inşaat çalışmaları tamamlanırken, peyzaj ve çevre düzenlemesi çalışmaları devam ediyor. Yatay mimari esaslı ve mahalle kültürünü yansıtan Yıldıztabya 1. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi’nde 246 konut ve 34 dükkan yapılıyor. 7 bin 500 metre alan ise yeşil alana ayrıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yakından takip ettiği ve Türkiye’de kentsel dönüşüme örnek olacak olan proje kapsamında sadece hak sahiplerinin konut sayısı kadar konut inşa edildi. Proje yıl sonuna kadar hak sahiplerine teslim edilecek.

SARIGÖL MAHALLESİ 1. ETAP KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ

Sarıgöl Mahallesi 1. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 796 konut, 13 dükkân ve 1.039 araç kapasiteli kapalı otopark yapıldı. Cephe tasarımlarının modern mimari anlayışıyla dizayn edildiği projenin 15 bin metrekaresi yeşil alan ve peyzaj düzenlemelerine ayrıldı. Proje ile vatandaşlar, deprem riski taşıyan ve yeterli sosyal donatı olmayan alanda “yerinde dönüşüm” ile güvenli, parkı, yeşil alanları, sosyal donatısı olan çağdaş standartlarda bir yaşam alanına sahip olacak. Proje yıl sonuna kadar hak sahiplerine teslim edilecek.

KARAYOLLARI MAHALLESİ 1.ETAP KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ

612 konut, 17 dükkan ve 544 adet araç kapasiteli otoparkın yapıldığı Karayolları Mahallesi 1.Etap Kentsel Dönüşüm Projesi, sosyal donatılarıyla vatandaşlara ayrıcalıklı bir yaşam sunuyor. Yapımı tamamlanma aşamasına gelen 32 derslikli Süleyman Şah Anadolu Lisesi’nin yanı sıra projede, 1.200 kişi kapasiteli cami, kapalı spor salonu, kapalı bay-bayan yüzme havuzu, çocuk parkı, kafeterya alanı ve yeni yeşil alanlar inşa edildi. Proje yıl sonuna kadar hak sahiplerine teslim edilecek.

MEVLANA MAHALLESİ 1.ETAP KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ

Mevlana Mahallesi 1. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 400 konut, 82 dükkan, 829 araç kapasiteli otopark inşa edildi. Projede 1.700 metrekare yeşil alan ve peyzaj çalışmalarına ayrıldı. Sosyal tesislerie ve çocuk oyun alanlarına da yer verilen proje, Gaziosmanpaşalılara prestijli, ferah ve güvenli yaşam alanları sağlayacak. Proje, 2021 yılı başlarında hak sahiplerine teslim edilecek.

Murat Kurum: 5 yılda 1.5 milyon konut dönüştürülecek!
Geri Dön